| doardavid26 a întrebat:

Salut TPU,tocmai ce am terminat clasa a opta, iar astăzi trebuie completez codurile pentru a mă înscrie la liceu.Totusi a apărut o mica problema,o fata din clasa la mine pe care nu o suport(mai tocilară și enervantă așa)se pare ca da la același liceu și la același profil cu mine,prin urmare cred ca picăm în aceeași clasă și nu știu ce să fac, nu prea mi ar plăcea să fim în aceeași clasă. Credeti ca ar trebui sa o ignor sau sa schimb profilul pentru a nu fi in clasă cu ea?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-ti distruge viitorul doar pentru ca nu suferi pe cineva, fiindca vei retreta taota viata.
Invata sa ignori cand nu poti suporta pe cineva, dar nu-ti bate joc de sansele tale in viata ca altele nu mai apar.
Chiar daca picati amandoua in calasa este foarte bine, fiindca vei avea concurenta si vei putea sa-i arati intotdaeuna ca esti mai desteapta si mai buna ca ea.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar fi o mare prostie să nu te duci la liceul sau profilul la care vrei din cauza unei colege.

| doardavid26 explică (pentru suntserios):

La asta mă gândeam si eu, am început să mă gândesc mai bine și cred ca voi continua până la urmă la această clasă, în ciuda acestei colege

| VoidEternal a răspuns:

Și? Ți-e teamă că o să aibă note mai mari decât tine?