| Ursul543fanatic a întrebat:

Trec clasa a 8-a si sunt din Craiova. M-am gandit la liceul Elena cuza profil filologie. Cum este cu bilingvele astea cu germana franceza spanila si engleza. Cum se procedeaza. Daca vreau filologie franceza de ex este obligatoriu sa dau bilingva sau ce? Imi poate cineva explica?

1 răspuns:
| Sheriarty a răspuns:

Bilingv-urile s-au dat deja acum o luna. Daca doresti sa intri la bilingv cu germana spre exemplu, nu mai poti intra fiindca nu ai dat examenul cand trebuia.

Chiar daca ai facut 6 ani de franceza, daca nu ai dat examenul cand era nu mai poti intra la bilingv.