| ILkeCookies a întrebat:

Salut TPU

Unul din colegii mei si-a cumparat o sapca NIKE cu 1 mil care zice ca e originala
Dar pe eticheta scrie Made in China
El imediat a sarit sa imi zica ca Nike are sediul in china
Este adevarat sau nu?
Eu stiam ca Nike are sediul America pe undeva

fundita

Răspuns Câştigător
| GoBackInFuture a răspuns:

Ai dreptate, dar tot l-a mintit la faza cu Nike are sediul in China si totusi, cred ca l-a mintit si in privinta autenticitatii produsului, nu prea cred ca era originala, mai ales daca el mentioneaza ca colegul sau a sarit brusc sa ii zica chestia aia....Asta e logica dupa care gandesc, s-ar putea sa nu fie cea corecta, dar acum, hai sa fim seriosi, cine da 1 mil pe o sapca? Chiar daca e originala

2 răspunsuri:
| GoBackInFuture a răspuns:

Colegul tau e un mare mincinos care vrea doar sa se dea mare. Zice el ca a dat 1 mil pe sapca, dar nu e adevarat, pariez ca a luat-o de la un second-hand de pe undeva si da, Nike are sediul in America. Bafta cu colegul tau mincinos big grin

| VVerdasco a răspuns:

Vad ca e lumea cam neinformata pe aici. Nike este un brand american, dar productia are loc in tarile unde mana de lucru este ieftina ( pentru a iesi in profit ), gen China, Pakistan, Bangladesh etc. Deci e foarta posibil ca produsul sa fie originalwinking.