| Romancutza a întrebat:

Va rog sa raspundeti la intrebare fara a va bate joc de mine, nu acum.De ce tot timpul baieti trebuie sa-si bata joc de o fata? O sa va spun povestea mea:

Sunt cu un baiat, vorbim pe mess, dar azi am vazut o intrebare de a lui pe TPU. Spune ceva de genu:"Cum pot sa conving o fata sa faca sa faca sex cu mine? eu am 17 ani iar ea are 16."problema este ca nu sunt eu fata aceea, nu am 16 ani.

Crede-ti ca fac bine sa ma despart de el? Eu vreau sa ma despart caci nu mai suport ca cineva sa-si mai bata joc de mine.Tot timpul mi s-a intamplat asa.

PS:El e la distanta si ne-am cunoscut pe net.

De azi am invatat sa nu mai fiu atat de naiva cu nimeni, am inceput sa urasc lumea prin felul lor de a fi si m-am inchis in mine, nu mai simt nici un fel de sentiment pentru nimeni, sora, mama, tata...

Este bine ca gandesc asa? va rog sa-mi dati niste sfaturi.

Si chiar as vrea niste prieteni adevarati...ati vrea sa vorbiti cu mine? va roooogDaca vreti scrieti-mi intr-un mesaj

Răspuns Câştigător
| DragonFLoW a răspuns:

Nu-ti generaliza ura, nu implica familia prietenii in asta. Poate ti-ai schimbat perspectiva despre viata, despre prieteni, despre oameni in general, dar nu trebuie sa-i urasti pe toti.
Poate intrebarea lui este doar, o forma de as manifesta frica, poate nu stie cum sa actioneze sa faca sex cu tine, poate te doreste atat de mult incat, recurge la orice mijloc de a te avea in totalitate; asta-i extrema "pozitiva" sa-i zic.
Dar poate e doar interesat de sex, iese cu tine pentru ca poate cu alta nu a putut, sau nu a fost capabil, sau poate tu i-ai acordat prea mult credit, si a zis " ehh merge.".
Din experienta personala stiu ca baietii isi bat joc de fete cand ei nu pot obtine aceste fete, se vad incapabili de a fi cu cineva, ajung sa urasca acea persoana, sa o jigneasca sa o faca sa se simta din ce in ce mai prost.
E bine ca ai invatat sa nu mai fii naiva, dar nu e bine sa te inchizi in tine, si sa nu-ti negi sentimentele fata de alte persoane.
Daca el este la distanta gandeste-te daca prin orice mijloc poate intretine relatii sexuale la 1 saptamana dupa ce a postat intrebarea cu tine. Daca nu poate adica tu nu ai avea cum sa te intalnesti cu el timp de 3 luni, sau pana la Craciun, atunci nu cred ca cineva isi va pune problema asta atat de devreme, stiind ca mai are timp pana te va intalni.

Eu nu garantez supravietuirea relatiilor la distanta, deoarece tot la 16 ani, eram indragostit de o fata de la tara, a durat relatia jumate de vara sau alea cateva saptamani cat am stat acolo, dar atat, s-ar putea sa nu ma mai duc in veci acolo, nici nu mai tin contactul cu ea.

Sa-ti faci prieteni in ziua de azi este foarte usor, doar intra in vorba cu cineva si o sa descoperi oameni minunati chiar, ei bine mai dai si de "destepti", dar asta e.

Majoritatea sunt sinceri intr-un fel sau altul pe forumuri si alte site-uri de socializare, deoarece majoritatea nu-si dezvaluie numele, adresa, mailul; si chiar daca o fac, cine ii va recunoaste? Foarte putini. Dar totul e posibil, o relatie poate creste din yahoo messenger, daca adaugi putin skype si cateva poze (de hi5 preferabil), dar pana la un moment dat, acel moment cand il intalnesti in viata reala, si vezi cine este cu adevarat, acum toti avem secrete si lucruri care nu le dezvaluim la nimeni decat poate la cei mai apropiati prieteni, sa descoperi asemenea lucru la el nu il face nesincer, ci doar sa aparat de tine.
Acum, toti cei care ati sarit la concluzia "emokida", si nu e bine. Poate nu e bine, dar eu pot zice ca e normal; demonstreaza ca are un suflet si ca e sensibila la cele mai mici lucruri, rusineeeeeee.

Ce cred eu : Lasa-l, uita-l, continuati viata ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. Poate s-a indragostit de alta? si de aceea intreaba, poti sa-l ignori de acum in colo, dar faptul ca nu mai este iubitul tau nu-l face si inamicul tau, puteti ramane prieteni.

Inca un lucru : nu crede pe nimeni care iti va zice ca iti este prieten adevarat doar pe mess, sau pe site--ul asta, credel ca iti este prieten atat! (desi sunt si cazuri exceptionale, de ziua mea fara sa imi pun la status ca altii "la multi ani mie " am fost surprins sa mi se ureze "la multi ani " de la un tip care il cunosc doar de pe net, cu care nu vorbisem de vreo 3 luni, el stia ca e ziua mea si a facut minimul, mi-a urat la multi ani. Kestia aia mica mi-a facut ziua perfecta atunci )

Nu prea sunt de acord cu Dya, nu-l pune la teste nu-l incerca, baietii isi pierd rabdarea si fac urat, mai mult rau faci, sau poate mai mult nu se poate, dar nu-ti va incalzi inima.

Vrei sa ai parteneri de chat, eu sunt dispus sa vorbesc cu oricine aproape despre orice, trimite-mi un mesaj si eu iti trimit idul meu. (nu cereti ma poze, trebuie sa stii cum arata persoana cu care vorbesti, sau sa ii stii intentia si personalitatea (si eventual de ce face efortul de a vorbi cu tine )?).

9 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

M-am prins cine e acest user, am vazut intrebarea si asa. dar acum deja ai apucat sa intrebi si tu aici si nu ai altceva in fond de facut decat sa vorbesti cu el, la telefon, nu pe mess, si intrebi frumos.nu te apuci sa faci scandal sau din-astea, esti fata mare si linistita, fara nervi fara reprosuri, intrebi politicos ce si cum cu fata aia.
id daca vrei:... dianapersu
:*

| Lora a răspuns:

Nu e bine cum gandesti, din cauza unor esecuri in dragoste, nu-ti poti dezumaniza si ura familia.In ziua de astazi e greu sa gasesti pe cineva care sa iubeasca cu adevarat, majoritatea baietilor vor doar sa profite, si mai rau acum si fetele fac acelasi lucru.Important e ca tu ai aflat de fapt ceea ce urmareste el si poti pune punct visului lui, in cautarea ta de a gasi pe cineva potrivit se va ivi de undeva si jumatatea ta! Sunt aici daca iti doresti un prieten!

| aniiledha a răspuns:

Nu trebuie sa pui suflet intr-o "relatie" pe mess...multi baieti is fac " iubite" pe net pur si simplu din plictiseala sau pentru asa bate jocstraight face

| CookieRaider a răspuns:

Poi nu prea e bine poate el are un motiv baieti mai au "nevoile lor". si poate nu vrea cu tine. daca pe tine te ar intreba ai vrea? poate ca de la tine se asteapta la un raspuns negativ... si vrea doar sa-si faca " nevoile " cu acea fata! si nu cu tine poate ca tine la tine cu adevarat nu cum tine la o fata "o noapte" big grin sper ca ti am fost de ajutor ps. cati ani ai?

| shooby a răspuns:

Buna emokida.

Pentru inceput, esti sigura ca el este?

Daca da, eu zic sa te desparti de el. Se intampla foarte des chestii de genul in relatiile la distanta.

Cat despre modul tau de gandire, e total gresit, mai sunt si alti baieti, nu toti sunt la fel happy

De exemplu, eu laughing

Glumeam, iesi cu colegii, fa-ti prieteni noi, distreaza-te tongue

| shooby a răspuns:

Buna emokida happy

Pentru inceput, esti sigura ca el este tipul care a pus intrebarea?

Daca da, eu zic sa te desparti de el happy Asa ceva se intampla foarte des in relatiile la distanta happy

Cat despre modul tau de gandire, e total gresit dupa parerea mea happy Nu toti baietii sunt la fel tongue

Iesi in oras cu colegii, fa-ti prieteni noi, nu fi deprimata, fi vesela!

| Ankiss123 a răspuns:

Ah>:d<
stiu cum e sa te simti asa... daca vrei lasa-mi mesaj si mai vorbimwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubita imi pare rau sa iti zic dar faptul ca vorbeai cu el pe mess nu inseaman ca erati si impreuna desi tie asa ti-a lasat impresia. Poate iti spunea vorbe mari dar... in zadar. Din cate imi dau seama esti mica de ani. E normal sa te simti asa tocmai ai fost ranita. Capu sus si invata din asta data viitoare sa nu mai faci aceiasi greseala.Pentru el erai doar o tipa cu care pierdea timpu pe mess nimic mai mult.
Bafta si stai linistita ca timpu rezolva tot.

| ea_8849 a răspuns:

Buna! da, as vrea sa mai vorbim pe mes
big grin vreau id tau sa mai pove smug
eu in locul tau i-as fi zis
auzi...am vazut mesajul tau
straight face
nu's proasta ta...pawinking
ceva de genul astastraight face
si daca are ceva de spus in apararea lui
si chiar vrea sa ramana cu tine
va face tot posibilul
si prin asta iti vei da seama ce insemni pentru el

thinking

nu te stresa ca nu are rost
sad

si in legatura cu sentimentele tale pentru alte persoane apropiate de tine

famila ta nu e de vina ca el probabil nu iti e fidel.
poate el nu'si bate joc de tine
poate are o explicatie pentru asta

nu ai de unde sa stii

e bine sa nu fi naiva...big grin

dar trebuie sa urasti pe cine trebuie.si cat trebuie

mai vbbig hug