| Anabela777 a întrebat:

Verisoara mea are 15 ani si vrea sa faca rost de un job part-time si m-a intrebat pe mine daca ar putea sa fie bona. Din vasta mea experienta in dominiu stiu ca majoritatea parintilor n-au incredere sa-si lase copiii pe mana altor copii. Dar mai exista si exceptii? Si mi-ati mai putea spune ce alte joburi part-time si le-ar putea lua o pustoaica de 15 ani?

Răspuns Câştigător
| Vernica_Cristiana_2000 a răspuns:

Da, mai există și excepții. Cât despre joburi, ar putea lucra la un magazin mai mic ca și vânzătoare, să lucreze într-un restaurant ca și chelneriță sau să spele vasele, să fie asistenta unui fotograf sau să țină în evidență întâlnirile unei persoane care lucrează într-o firmă, și lucrează cu acte. Poate lucra cel mai mult ca și asistenta cuiva.
O ideea care mi-a venit scriind un document a fost că ar fi mai ușor dacă aș plăti pe cineva să-mi-l copie din PDF în word.
Sper sa te fi ajutat și sper să-și găsească un job. happy

1 răspuns:
| Jannah a răspuns:

Mai bine s-ar bucura de copilarie

sa se duca sa imparta pliante.