| JustLiveYourLife a întrebat:

Vineri este ziua mea si am sa dau o mica petrecere cu cativa prieteni. Ce joculete amuzante stiti? Gen Invarte sticla, adevar sau provocare. Cele mai interesante joculete primesc fundita. Dar vrea sa explicati un pic regulile sau cum se joaca.

10 răspunsuri:
| freehugs a răspuns:

Urmatoarea carte(fiecare isi alege o carte, cineva le amesteca pe cele alese si trebuia sa dea porunca urmatorului care are cartea trasa de el si tot asa, cel care a primit porunca spune:urmatoarea carte sa faca nu stiu ce... pica cel care si-a ales cartea care urmeaza)
Si ar mai fi boltz (participantii stau in cerc si incep sa numere. La 7, multiplu de 7 sau un numar ce contine 7 (ex 17) se spune in loc de numarul respectiv, Boltz. Dupa Boltz ordinea de joc se schimba, de la sens orar la sens trigonometric. Si cel mai naspa e la 27 28 pentru ca vine 26 boltz boltz 29.si daca ai gresit bei un pahar de bautura:bere, vin, etc

| hermione a răspuns:

Cel cu scaunele. de ex daca sunteti 10 pers puneti noua scaune, cineva da drumul la muzica iar voi mergeti in jurul lor si cand se opreste muzica trebuie sa va asezati repede pe scaun sa nu se aseze altcineva. unul va ramane fara scaun si va fi eliminat. dupa aceea scoateti un scaun si tot asa pana raman doar 1 scaun si 2 pers si cel care se aseaza cand se opreste muzica castiva. succes la joc!

| hermione a răspuns:

La multi ani! si tot ce iti doresti!

| ¢øиνeяše a răspuns:

Buna. in primult rand La multi ani! in al doilea rand... puteti juca monopoli daca ai. puteti juca 'detectivul' in fine jocul acesta este un joc inventat de mine si o rpeietna dar este foarteee amuzant ...deci sa zicem ca sunteti 4 omanei doi stau in camera si doi ies dar dupoa ce se uita foarte bine la cvamera. cei doi stau afar 2-3 minute. in acest timp ceilalti doi schimba lucruri minore prin camera. de ex muta un creionm pe podea. daca ghicesc au castigat. hmmm alceva thinking mama ta poate sa vina cu o tava pe care sunt obiecte. va da niste foi air voi scireti ce era. daca giciti rpimiti ceva. nu stiu un suc o prjitura ceva mic oricum. dka locuiesti la casa poti face o vanatoare de comori sau ceva de genul acesta. cu indicii. asezati-va in cerc si luati o sticla o invatriti de 2 ori si la cine pica acei doi trebuie sa se pupe. nu neaparat pe buze. fetele isi dau pe obraz sua o imbartisare iar baietii pe obarz sau pe buze. sper ca am fost de ajutor. funda?batting eyelashes

| Puffy_1082 a răspuns:

Oo am niste idei bestiale:D fii atenta:invarte sticla e bun, mai e jocu ala in care pe o scobitoare pui o bomboana ca un cerc cu o gaura mare in mijloc si tu trebuie sai dai urmatoarei bomboana...si scobitorul trebuie sal tii in gura:). nu stiu daca am fost explicita dar poate ai inteles. ceva interesant ar fi daca cineva ar da cateva indicii despre o vedeta si restul trebuie sa ghiceasca:D si de pe net am gasit jocurile astea http://cristinasblog.wordpress.com/......petreceri/

| alexandra_4363 a răspuns:

Ai putea adauga si jocul:
ex:carti pe dezbracate(cine pierde isi da jos un lucru ce il are pe el/ea)! si ce pot sa mai zic, LA MULTI ANI si sa fii iubita si ce iti mai doresti tu! pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

LMA>:d<
Fantanica)
B: nu
A: ea?(alta persoana)
.
(se continua asa pana B spune "da")
A: unde te. a pupat? aici?(arata un loc din corp, din corpul lui A, astfel B nu va sti despre ce parte a corpului e vb-noi jucam in special cu fata, buzele, limbawhistling)
B: nu
A: aici?(alt loc)
.
(se continua pana B spune "da")
A: de cate ori te. a pupat?(arata pe degete de cate ori, ex 5-2-3-9)
B: nu
A: de atatea ori?(arata alta cifra)
.
(se continua pana ce B spune "da")
apoi B este pupat de persoana la care a spus "da", in locul la care a raspuns "da" de nr de ori la care a spus "da", dupa ce se intampla asta, persoana se retrage la locul ei, lui B ii este dat drumul la ochi si trebuie sa ghiceasca(depinde cate sanse ii dati sa ghiceasca -1, 3thinking
"A" nu trebuie sa fie neaparat persoana care vbthinking, adc de exemplu A il tine pe B, iar C pune intrebarilehee hee. Daca cel la care B spune"da" exclama in momentul acela, B isi da seama, iar jocul trebuie reluattongue
noi obisnuiam sa jucam jocul(inca facem asta) in autocar, cand mergem in excursie, cu un grup restrans, in spate:Xday dreaming

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

LMA>:d<
Fantanica)
B: nu
A: ea?(alta persoana)
.
(se continua asa pana B spune "da")
A: unde te. a pupat? aici?(arata un loc din corp, din corpul lui A, astfel B nu va sti despre ce parte a corpului e vb-noi jucam in special cu fata, buzele, limbawhistling)
B: nu
A: aici?(alt loc)
.
(se continua pana B spune "da")
A: de cate ori te. a pupat?(arata pe degete de cate ori, ex 5-2-3-9)
B: nu
A: de atatea ori?(arata alta cifra)
.
(se continua pana ce B spune "da")
apoi B este pupat de persoana la care a spus "da", in locul la care a raspuns "da" de nr de ori la care a spus "da", dupa ce se intampla asta, persoana se retrage la locul ei, lui B ii este dat drumul la ochi si trebuie sa ghiceasca(depinde cate sanse ii dati sa ghiceasca -1, 3thinking
"A" nu trebuie sa fie neaparat persoana care vbthinking, adc de exemplu A il tine pe B, iar C pune intrebarilehee hee. Daca cel la care B spune"da" exclama in momentul acela, B isi da seama, iar jocul trebuie reluattongue
noi obisnuiam sa jucam jocul(inca facem asta) in autocar, cand mergem in excursie, cu un grup restrans, in spate:Xday dreaming
[scuze, am sters din greseala prima bucatabig grin]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma enerveaza
waiting

| chocolatedream a răspuns:

De exemplu puteti sa va jucati jocuri cu cercul si am o idee interesanta pentru tine : jocul bagatul creionul in sticla, se joaca asa leaga un creion de o sfora si leag-o in talie si in cearca sa nimeresti sticla. Si puteti de exemplu sa iei un aparat foto si fetele sa se imbrace cu niste haine super = distractiv si ultimul bataia cu perne