| bleakk a întrebat:

Vreau pareri la urmatoarea intrebare? Ce sa Aleg? Sunt clasa a 8a si va trebui sa merg la un liceu. Si am o dilema.Eu am in vedere un liceu la o clasa cu profil mate-info simplu(ultima medie de anul trecut 8, 06) si un liceu cu profil mate-info bilingv engleza(este un profil nou).La liceul cu bilingv, mi-ar fi frica sa ma duc, deoarece aceea clasa este considerata cea mai buna dintre cele de a 9a iar presiunea este mare, profesorii sunt cei mai buni, iar elevii oarecum cei mai buni.Eu am dat acel test pentru intrare si l'am luat.Acum in pragul completarii fiselor nu stiu ce sa aleg. Clasa unde este presiune sau clasa oarecum si ea buna cu ultima medie de anul trecut 8, 06? Eu stiu oarecum engleza, dar in generala diriginta a fost de engleza si la teste, fiind diriginta poate nu lua in considerare toate greseliile, iar daca ma voi duce la bilingv acolo sigur se vor lua si nu voi mai fi intre primii elevi ca in generala. eu in generala am fost intre primii 2 elevii, era altul in fata mea. in generala nu am fost o clasa asa buna, iar eu pentru aceea clasa eram destul de bun.iar cum la clasa de bilingv mi-e cam frica ca nu voi mai fii intre primii si ca vor fii altii ca mine.m-am interesat si toti elevii bun din scoala merg cam acolo.nu m'as supara sa fiu printre ultimii "cei mai buni". Vreau pareri funda!

1 răspuns:
| dyav0litza a răspuns:

Du-te unde crezi ca iti place mai mult iar daca nu faci fata dupa un semestru te poti transfera