| Apetreialin1000000000ppppp a întrebat:

vreau sa ma ajutati, dau funda. Pai stati sa o luam cu inceputul, imi place de o fata de aprox un an dar vorbesc cu ea de vreo 9 luni, dar nu stiu cum sa ii spun adica simt ca ea nu ar vrea mai mult de prieteni. Adica cand vorbim si ii mai spun te pup schimba subiectul etc si ne vedem rar, nu stiu ce sa fac chiar imi place de ea, dar e cu 1 an mai mare si probabil si asta ar fi un motiv. In plus pentru care nu ar fi. Puteti sa imi dati niste sfaturi, adica poate o sa accepte sa ne vedem si ce sa fac, sa ii spun ca o plac?

Răspuns Câştigător
| ELlYUtZa a răspuns:

Salut! Cum sa o placi de un an si sa nu ii spui?! Daca tot vorbiti de 9 luni ar trebui sa iti faci curaj sa-i explici cum sta treaba, asta daca nu are deja vreun prieten. Invit-o in oras, la o cafea, la o plimbare prin parc etc, si ia-o cu usurelul si explica-i tot, cum tu o placi de aproximativ un an s-a.m.d. Crede-ma ca si o prietena de a mea a trecut prin asta, numai ca ea il placea de 2 ani si nu i-a spus, iar acum regreta deoarece are pe altcineva. Dar asta nu conteaza, trebuie sa prinzi curaj, sigur te va asculta cu atentie la ceea ce ii vei spune. Daca cand ii zici "te pup" si sinchima subiectul, inseamna ca ori nu-i pasa ori si ei ii place de tine si nu stie cum sa iti spuna evitand acel subiect. Tu trebuie sa ii spui, pana nu este prea tarziu, si vei regreta. Daca ea nu accepta sa fiti impreuna, nu trebuie sa te simti penibil deoarece ai incercat. Dar nu cred ca se va intampla acest lucru, sigur va merge totul bine.
Succes!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ii spui degeaba daca zici si tu ca simti ca nu te place. Instinctu ala nu-i ai degeaba si de obicei simte varianta corecta, fata probabil nu te place pentru ca te simte ca esti lesinat dupa ea si doar o plictisesti. N-o sa rezolvi absolut nimic spunandu-i c-o placi, doar ii adeveresti ce credea deja. O sa te refuze frumos cu discursul ca t place doar ca pe un prieten.
Parerea mea e ca-ti pierzi timpul degeaba, daca vei sa fii amic cu ea ok, dar mai mult pare ca nu va merge si daca chair vrei iubita, cauta alta tipa.