| Twain a întrebat:

Vreau sa ma duc la liceul cu program sportiv din Tg Mures dar nu ma lasa parinti..Imi tot spun ca nu o sa ma descurc singur, ca internatul o sa coste prea mult etc. (eu stau la sat iar liceul la care vreau sa ma duc e cam la 50 km distanta )
Cum as putea sa-i conjing sa ma lase?

1 răspuns:
| Madalina921 a răspuns:

Le poti explica ca poti sa iti iei un job pe langa liceu unul usor ceva cu norma mica. Sau le explici cat de mult conteaza pentru tine suportul lor si ca ar trebui sa te lase sa faci ce iti place. Problema banilor din pacate este una mare sunt sigura ca daca ar avea posibilitati te-ar ajuta incearca sa le explici sa gasiti o solutie impreuna apropo de bani. Bafta!