| Prettygirl428 a întrebat:

Vreau sa ma lamuriti cu ceva.
Sunt in clasa a 8-a si am fost intrebati despre profilul pe care vrem sa-l urmam la liceu.
Eu am spus ca vreau sa urmez stiinte ale naturii, dar profesoara m-a oprit dupa ora si mi-a spus sa nu merg la stiinte deoarece de obicei clasele sunt slabe.
Este adevarat? Eu vreau sa urmez dupa liceu Facultatea de Asistenti Medicali din Craiova.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde foarte mult de liceu, dar pana si la liceele slabe cu profil de stiinte ale naturii clasele sunt ok. Cele mai slabe clase din licee proaste ar fi cele de filologie. Surprinzator da, se invata la filologie dar la licee mai bune.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă vrei să faci Facultatea de Medicină/"Facultatea de Asistenti Medicali", atunci este PREFERABIL să te înscrii la un liceu cu specializarea de "Ştiinţe ale Naturii"!

"Nivelul" claselor este dat de "nivelul" elevilor şi NU se poate generaliza ( aşa cum a făcut-o profesoara respectivă )!

Toate cele bune!

| Andreea_Andreea_1998_oisb a răspuns:

Nu este adevărat! Depinde de media liceului si de colectiv (in general clasele sunt generalizate dupa 2-3 copii mai "răsăriți" ) baftaaaa