| GeorgeDRX a întrebat:

vreau sa-mi dati niste raspunsuri. Stiu ca am doar 13 ani si trebuie sa ma tin de carte, dar vad toti baietii de varsta mea ca au iubite. Am scapat de timiditate, stiu sa vorbesc si sa ma comport frumos cu o fata, dar nu stiu sa ma dau la fete. Vreau sa simt si eu cum e sa fi iubit, sa am prima iubire, primul sarut etc. laughing Sfaturi va rog, cum sa ma dau la fete / sa ma fac placut de o fata? M-au placut fete pana acum, dar nu am stiut cum sa le raspund la avansuri. Sfaturi va rog de la cineva cu experienta happy Vreau raspunsuri si de la fete cat si de la baieti. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Unicorni26 a răspuns:

Stai stai stai
Sa te dai la cineva vine din instinct.
Adica o faci si gata.
Desi la 13 ani, sincer, n ai cum sa ai o "prima iubire" e mai mult o joaca de copii. Te ti de mana, un pupic, un sarut.
Si totusi e chiar frumos cat dureaza acolo si sunt amintiri.
Ca vezi alti baieti ca au iubite, pnm, asta nu inseamna ca trebuie sa ai si tu neaparat.
Ai 13 ani, ai toata viata sa cunosti fete etc.
Daaar ok.
In primul rand, nu alege fata dupa cat de frumoasa e pentru ca in interior ar putea sa fie foarte urata.
Daca ai pus ochii pe o fata nu sari pe ea. Si NU sta nici dupa fundu ei. *nu, nici ea n ar trebui sa stea dupa tine*
Imprieteniti va, afla chestii despre ea. Fa o sa rada, fi dragut, fi doar TU. Descopera i frumusetea interioara.
Daca stii sa vorbesti si sa te comporti frumos, restul vine de la sine.
Deci, dupa ce va cunoasteti BINE si simti tu asa ca i se cam pune pata pe tine, da i semne ca o placi si vezi cum reactioneaza. Dupa spune i ca o placi si intreab o daca si ea te place.
Daca raspunsul este nu, treci mai departe, sunt multe fete.
Daca spune da, invit o in oras si fa si tu ceva romantic acolo, nu neaparat sa o scoti la o cina romantica. Plimbati va si pur si simplu sarut o.
Sau daca nu vrei sa faci ceva de genu, atunci pur si simplu intreab o daca vrea sa fie cu tine si traiti fericiti cateva saptamani sau cat va tine.
Acum la sarut totusi ai grija sa nu dati dinti in dinti sau sa i nimeresti nasul. laughing
Sa vina de la sine. Sa nu faci planuri cum o sa o saruti, daca te inclini pe dreapta sau stanga, daca o ti de talie sau ii pui mana pe fund. Sa vina totul de la sine.
Sper ca te am ajutat cat de cat, daca nu, mai asteapta si alte raspunsuri.
Mult noroc!

| GeorgeDRX explică (pentru Unicorni26):

Mersi foarte mult! Un raspuns de genul asta aveam nevoie happy Daca ai un ID sau ceva unde sa vorbim mai multe, da-mi-l te rog. happy

| GeorgeDRX explică (pentru Unicorni26):

Mersi mult! Dar asta-i problema mea, nu stiu ce semne sa-i dau ca o plac laughing N-am idei, nu stiu unde sa o ating, ce sa-i spun etc. Ma poti ajuta si cu asta?

| Unicorni26 a răspuns (pentru GeorgeDRX):

Da mi facebook ul tau sau ceva
printr un mesaj pe privat
si o sa incerc sa te ajut cat pot

| GeorgeDRX explică (pentru Unicorni26):

Nu am fb, in schimb mess daca vrei thinking

| Unicorni26 a răspuns (pentru GeorgeDRX):

Nu mai am :/

| Unicorni26 a răspuns (pentru GeorgeDRX):

Dar probabil ai rezovat pana acum. laughing

8 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Nu trebuie sa te ti de carte, ci trebuie sa inveti lucruri folositoare in viata (care de multe ori nu coincid cu prostiile de la scoala).

Si ce te asa pe tine grija ca altii de 13 ani au prietene? Daca aia si-o trag pe la spate, trebuie sa ti-o tragi si tu?

Si ce e prostia cu "sa am prima iubire"? Ce, e un titlu, o chestie de pus pe perete? O sa "ai" prima iubire atunci cand o sa o ai, nu cand vrei tu.

| 7octombrie a răspuns:

Esti prea mic..Vezi de carte!