| Fidec a întrebat:

Salut TPU,vreau să ştiu şi părerea voastră, de ceva vreme nu pot să'mi mai fac prietenă... ultima mea relaţie a fost acum 4 luni şi ceva...şi chiar nu înţeleg de ce nu pot să mai am o prietenă. ştiu cum să mă comport etc dar chiar nu ştiu..aici aveţi un link cu mine: http://postimg.org/image/r1q7ti9ft/ m.ar interesa mai mult raspunsuri de fete, cum vi se par? :| Va multumesc frumos! O zi buna in continuare!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sant grele de cap si tu umbli insetat dupa ele ti-ar prinde bine sa iti faci un pc performant si sa joci call of duty ghosts pentru ca stand dupa ele nu rezolvi nimic pierzi timpul vietii de pomana. Asteapta-ti ocazia sa se iveasca singura.

| Wøodenpints a răspuns:

Dacă stai să pui întrebări pe net despre asta și să te plângi că n-ai prietenă, cred că e cam evident unde-i problema.
Ești prea disperat.

| Fidec explică (pentru Wøodenpints):

Nu sunt disperat, din contră, ultima mea relaţie a fost de doi ani jumate dar fosta mea prietenă s-a mutat şi nici până acum nu am reuşit să o uit.din acest motiv vreau să îmi fac o nouă prietenă, să uit!

| Wøodenpints a răspuns (pentru Fidec):

Asta e de căcat. Te porți ca o dameză.
Și eu am fost cu una 2 ani și ceva. Mă plictisisem, i-am spus pa. Și ce-i cu asta? Femei sunt o mulțime. N-ai nevoie de una nouă ca să uiți de cea veche.
De fapt tu nici măcar n-ai nevoie să uiți de cea veche. Dacă vrei să uiți de ea, nu o faci prin intermediul alteia, pentru că atunci o să începi să le compari și să-i găsești minusuri la asta nouă. Chestia cu uitatul e doar un pretext care te motivează să faci eforturi mai mari să se uite una la tine.
Cu cât le ignori mai mult și le tratezi cu indiferență și raceală, cu atât vor fi mai interesate de tine. Îți spun asta din proprie experiență. Pentru că femeile, au impresia că orice bărbat e o provocare pentru ele. Dacă tu devii cățelușul ei sau faci doar ce are ea chef să facă, va spune că-i destul și o să treacă la altul cu mai multe ouă. Iar pe tine, în cel mai bun caz, te va trata ca pe cea mai bună prietenă.
Ele au nevoie de tine, nu tu de ele. Fii masculin adevărat, ce dracu'.

| Fidec explică (pentru Wøodenpints):

Am să iau în considerare ceea ce ai spus!