| ZeroIdeiDăNume a întrebat:

Vreau sa va cer o parere happy
Eu plac un baiat foarte mult...si vreau sa-i spun asta... dar credeti`ma ca atunci cand ma hotaresc sa ii zic parca mi se inmoaie genunchii cand il vad. M`am gandit sa ii zic pe mess, dar nu cred ca e o idee buna deoarece eu vreau sa vad cum reactioneaza la ce ii zic.
Problema ii ca nu stiu cum [cu ce cuvinte laughing ] sa ii zic ca il plac.Nu vreau sa ma duc in fata lui si sa ii zic: "Ba. te plac!"...sunt si timida.Si mi`e frica sa nu ma placa si el si sa isi bata joc de mine, dar dupa comportamentul lui cred ca ma place si el [intotdeauna se da mare in fata mea, imi face cu ochiul incontinuu - banuiesc ca nu are nici o problema cu ochii laughing -.etc. ]

Sper ca nu v-ati suparat ca v-ai pierdut 2 minute din viata sa cititi ce am scris eu laughing, dar credeti`ma ca eu il plac foarte mult si as da orice sa fiu cu el :X

va multumesc! :*

9 răspunsuri:
| AlexyLuvvU a răspuns:

Buna! Daca zici ca iti face cu ochiul ori te place ori vrea sa faca misto. Eu i-am trimis mai demult unui baiat un biletel pe care scria " I

| kittyKatAlawaysHappy a răspuns:

Stiu foarte bine prin ce trecihappy si mie imi place foarte foarte mult de un coleg, iar el parea ca ma place. Eu ma inteleg foarte bine cu el, suntem foarte buni prieteni, mai demult imi zpunea de prietenele lui, de ce i se intampla, prin ce trece, si eu la fel lui(atunci nu imi placea de el) insa cu timpul m-am indragostit, cunoscandu-l din ce in ce mai bine. Iar el parea ca ii place de mine asa ca, intr-o seara am vorbit cu el pe mess si i-am spus ca imi place de un baiat si nu stiu cum sa-i spun, iar el mi-a spus sa pun pe o colega sa-l intrebe mai pe ocolite. Asa am facut, am rugat o colega sa faca acest lucru pentru mine, dar sa ii zica lui...pentru ca el era baiatul de care i-am spus. Iar el si-a dat seama, normalbig grin, si i-a spus colegei mele ca nu simte nimic pentru mine, ca ma considera doar o foarte bun prietena. In seara in care am vorbit cu el mi-a zis ca riscul este o parte din viata si este important sa risc. Dupa ce colega mea a vorbit cu el am trecut pe langa el si i-am zis "Am riscat" iar el a zambit si a zis ca ramanem prieteni. Deci, in concluzie, chiar daca parea ca ma place, nu ma placea. insa am riscat! Exista o foarte mare probabilitate, in cazul tau, sa te placa(din cate spui tu). Incercarea moarte n-are! Risca! Fii tare si intreaba-l ma pe ocolite sau roaga pe cineva sa-l intrebe fara sa banuiasca ca tu ai pus acea persoana.sa imi spui ce ai facut, daca te place sau nu! Multa, multa bafta! Eu nu am avutcrying dar "Trec peste, spun o poveste" (Tutu Adrianbig grin )

P.S: sper ca nu v-am plictisit cu povestea mea big grin

| TropicalSun a răspuns:

E o chestiune minorawinking
Si daca nu te place ce? tu vei fi constiienta ca ai incercat si ai aflat adevarul.SI TU trebuie sa treci peste asta ca balta are destui pesti pentru fiecarewinking
Dar poate chiar te placebig grin.Si atunci se schimba lucrurile. Faci asa:
il inviti la un suc undeva unde sa fiti singuri si sa nu va auda si sa nu va vada nimeni cunoscut si ii spui ca de ceva timp ai inceput sal privesti mai mult decat un prieten, sal privesti ca pe un om care te face fericita.El o sa se prinda, dar modul in care o sa eu spui o sa-l faca sati vorbeasca la fel de respectuos cum ai facut-o tu.Si cred ca va avea o reactie "pozitiva".big grin
Si sa nu-ti fie frica in legatura cu asta ca emotiile trec si tu ramai trista si fara adevarul care te macina acumsad. Trebuie sa fii tare, sa simti ca poti sa-i spui orice ca celei mai bune prietene a ta.
Si cel mai important:nu te hlizi, nu te inmuia, fi serioasa si directa...alfel te va lua peste picior(cel mai probabil)

FUNDA?:X:X:X:X.

| Lummy a răspuns:

Pai...da-i de inteles sa ca vrei sa fii cu el,fa gesturi care sa il atraga,daca vezi ca el nu are nicio reactie,nu te descuraja, du-te si spune-i direct, sa daca el nu vrea sa fiti impreuna inseamna ca e bleg.parea mea este sa ii spui inainte sa vina alta si sa ti-l ia

| purplestar14 a răspuns:

Eu sunt in aceeasi oala cu tine!winkingSi la mine a fost la fel.Am rugat o prietena care e in clasa cu el [ca el e in a 7-a] sa il intrebe ce parere are despre mine[ca si eu am vazut ca tot venea si ma lua in brate, tot ma intreba ce fac etc] si daca ma place.Sh am aflat ca ii place de mine si lui.Toate bune.dar eu is in a 8 si nu prea are curajul sa vb cu mine. uneori nici nu ma baga in seama.Deci.asta este. Dragostea neimpartasita doare.crying

| EojiKumnE a răspuns:

Eo zic ca nu ar fi atat de bine sa ii sp daca intr-adevar ii plk de tine va veni la tine pentru ca daca iti face cu ochiul dpa mine e clar ca isi bate joc straight face si daca vrei sa stii dc iti face cu ochiul intreaba-l!rolling on the floorrolling on the floor

| Bobby_3542 a răspuns:

Ar trebui sa ii zici in fata... dar nu asa la scoala sau stiu eu, sa fiti voi 2 preferabil. Si intreaba-l daca te place pentru ca ti s-a parut ca te place, sau ceva de genu asta, si daca zice da, spune-i ca si tu il placi... sau daca nu ai curaj, spune-i pe messenger, dar cere-i si webcam laughing

| Myrtille a răspuns:

Stiu si eu situatia ta pentru ca sunt si eu timida.Ai putea un timp oarecare s-i dai de inteles:o privire draguta,o atingere mai tandrea etc. Apoi sa vorbiti Serios sa-i zicem(inima-ti va sopti cand va fi momentul potrivit)Nu incepe oficial,zii-o ca unui prieten,iar daca apare riscul ca isi va bate joc, nu lasa nasul in jos, NUMENI nu te poate judeca pentru sentimentele tale si ca ai fost sincera.happy

| SAndreeaG a răspuns:

Si eu am pb asta daca ma-ti putea ajuta si pe mine ar fi frumos, numai ca la mine e mai dificil.baiatul pe care il plac e cls a 7a iar eu a 5a, nu suntem in aceeasi sc dar este in club cu mine si in plus azi l-am intalnit vb la tel ia-m spus "buna" iar el s-a uitat ciudat la mine. offfffffff. e un baiat superb si-as da aproape orice sa fiu cu el