| BaiatDeGaşcă a întrebat:

vreau sa va povestesc ceva si am nevoie de niste sfaturi.
Am un grup de prieteni, suntem cam 20 in el si intr-o seara am mers la un concert si a aparut un tip (are 17 ani), iar un prieten de al meu il cunostea si s-a alaturat si el grupului. 3, 4 zile a fost ok, iar dupa a incercat sa se dea mare in fata tuturor, se lauda ca el a batut multe persoane la viata lui si asa mai departe si a incercat sa imi sperie amicii si sa fie el intr-un fel liderul grupului. Acum 2 zile unul din amicii mei l-a chemat la interval ( eu cu acel amic am dat interval si l-am batut, asta a fost cum 1 an) si tipul ala mi-a zis : Pai tu l-ai batut pe el, eu te bat pe tine, iar asta inseamna ca il bat si pe el. A zis ca ma bate pe mine chiar daca nu ne-am batut. Ieri l-am chemat la interval, el a stat si s-a gandit si a zis ca ok. In seara asta un tovaras mi-a aratat niste mesaje in care el vorbea cu un fost amic de-al meu si au zis ca daca eu il bat pe el se baga celalalt. Dupa au hotarat ca se baga amandoi. Intervalul e duminica, eu sunt pregatit cu inca un tovaras sa mergem sa ne batem cu ei. A da, eu am 15 ani.
Prietenul meu se bate destul de bine si mi-a zis pe care il ia iar eu o sa raman cu celalat.
1) Cum sa incep? Ce sa fac ca sa nu imi iau bataie?
2) Daca ii batem se pot duce la politie? Noi avem dovezi ca ei au vrut sa se bata.
3)Unde sa lovesc ca sa il bat usor?

2 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

In loc sa te iei la bataie, si sa ti-o iei rau de tot, eu zic mai bine sa emigrezi in alta tara, sa iti schimbi identitatea si sa iti faci alti prieteni. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1) spui ca ai racit sau ca esti pedepsit si nu ai voie sa iesi din casa.