| DomnishoaraTPU a întrebat:

Vreţi să mă ajutaţi?!
Ce cadou s-ar potrivi de Paşte:
1.Mamei.
2.Tatălui.
3. Bunicii.
4.Bunicului.
Ofer fundă celui mai bun răspuns+voturi!
P.S.Nu îmi sugeraţi să le cumpăr nu ştiu ce parfumuri scumpe, bijuterii, ceasuri.Adică nu lucruri care nu pot fii cumpărate cu un buget mic (bani strânşi cu ajutor de la alte rude).
Dar nici ceva banal. (Gen:felicitare cu iepuraşi, bibelouri).
Am 13-14 ani.

2 răspunsuri:
| MihaitaPopescu a răspuns:

Mamei si bunicii cate un buchet cu flori, iar tatalui si bunicului cate un ceas.

| ApeleazaLaRaspunsulMeu a răspuns:

Iata ce idei mi-au venit in cap:

1. Mama: Mamei tale ii poti cumpara ceva ce orice femeie vrea (Poate niste oja sau altceva.)
2. Tata: Din punctul meu de vedere, at trebui sa ii iei tatalui tau o doza de bere.
3. Bunica: Cum majoritatea bunicilor cred in Dumnezeu, a gandesc ca poate i-ar face placere sa primeasca o iconita sau ceva de genu'.
4. Bunicul: Lafel ca tatalui tau, iti recomand sa ii cumperi o doza de bere.

Sa facem calculul :

Cazul 1: O oja nu costa mai mult de 2 lei din cate stiu
Cazul 2 si 4 : In jur de 2-3 lei
Cazul 3: Depinde de ce crezi : 1-10 lei

In total, nu ar trebui sa platesti mai mult de 20 lei.

Paste Fericit!