| anonim_4396 a întrebat:

Treaba e in felul urmator: eu as vrea sa imi fac un tatuaj pe antebrat, nu mare, mediu. Dar nu cu mesaje negative, piramide masonice sau cocalarisme d-astea, ceva legat de o pasiune de a mea big grin, si ma intrebam daca ma poate afecta asta. In sensul ca eu as vrea sa intru la UNATC, ar fi vreo problema din cauza tatuajului? Sau chiar la orice facultate, ar putea sa nu ma primeasca din cauza tatuajului?

1 răspuns:
| Infraverde a răspuns:

E imposibil sa nu fii admis la facultate din cauza unui tatuaj. La unele locuri de munca, insa, s-ar putea sa ai probleme, pentru ca sunt foarte multe persoane care te pot judeca dupa felul in care arati.
Sfatul meu este sa nu iti fie frica sa exprimi cine esti.