| ombladon156 a întrebat:

Trec clasa a 10 -a si ma gandesc sa ma transfer dar m-am imprietenit cu majoritatea colegilor dar mie nu imi place liceul. Sunt pe filologie si cand am intrat eu ultima medie a fost 8.40 dar anul acesta 7.49... si la restul profilurilor nici sa nu mai vorbesc. Am terminat cu medie destul de buna pentru primul an 8.50 si ma gandesc sa ma transfer la alt liceu mai bun pe acelasi profil. Nu stiu ce sa fac... adica nu o sa stiu ce fel de colegi o sa am doar ca mie nu imi place liceul la care sunt adica este plin de cocalari, tigani, drogati etc., doar cei de la profilul nostru sunt de treaba. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu doresti sa te transferi, atunci fa-o.
Sunt sigura ca te vei imprieteni si cu viitorii colegi din clasa in care te vei transfera. Gandeste-te la tine, unde ti-ar placea mai mult, unde ti-ar fi mai bine, unde sunt profesorii mai ok etc.
Daca nu iti place acel liceu, nu are rost sa te chinui inca 3 ani invatand in el.
Insa, mai intai, informeaza-te despre clasa la care te vei transfera, ca sa nu regreti dupa.
Bafta!

| Anonim0078965 a răspuns:

Daca tie nu iti place liceul nu trebuie sa ramai acolo doar din cauza colegilor. Ei te sfatuiesc sa mergi acolo unde doresti si stai linistita ca iti vei face prieteni noi.