| onlyforme a întrebat:

Salut tuturor am o problema extrem de grava care suna cam asa:Am 17 ani sunt la liceu in clasa a 11 a sunt un baiat slabut, inocent nu imi place sa ma bat si incerc mereu sa evit orice conflict. E in liceu cu mine o bestie de om cu un an mai mic ca mine bine definit, face box etc.Mereu vine la mine in clasa zi de zi ma controleaza la buzunare, da cu pumnu in mine se preface ca imi este prieten ma intreba ce telefon am etc.Cand ma intalnesc cu el pe afara tipa la mine chiar daca sunt cu prieteni ma cheama intr-un loc mai retras ma controleaza la buzunare daca am bani, mai da cu pumnu in mine de ex astazi mi-a dat o palma peste fata.Cand ma vede de la 1km tipa dupa mine sa merg la el daca vede ca nu il bag in seama vine in viteza spre mine am ajuns sa ma feresc de el mereu daca il vad incep sa fug sau sa o iau pe alta parte, mereu cand plec de la scoala trebuie sa sar pe geam sa ocolesc ogramada pana ajung acasa sa nu ma intalnesc cu el, ma suna de 20 de ori pe zi ca un disperat deci pur si simplu pentru mine este un calvar, un chin care nu se mai sfarseste.In fine nu sunt singuru de care se ia si de colegi mei ba le da un pumn ba un picior se crede smecher in scoala, ma cauta si pe acasa nu stiu ce sa fac a nevoie disperat de ajutor alor mei nu vreau sa le zic nu vreau sa ii implic chiar nu stiu ce sa fac. Mereu am o ura puternica in mine de imi vine sa bag cutitu in el si sa il transez doamne fereste! am nevoie de ajutor urgent sad

Răspuns Câştigător
| Doo a răspuns:

Chiar trebuie sa ceri ajutorul parintilor.Nu ai ce face.Parinti,profesori,director.In cazuri de genu nu e de glumit cu orgoliu masculin si alte prostii.

4 răspunsuri:
| justagirl21 a răspuns:

Sfatul meu este sa nu mai fii asa timid sau ma rog, inocent in viata nu reusesti daca nu esti putin mai infigaret eu zic sai tii pieptul si daca te alegi cu cateva lovituri, asta e insa macar nai pierdut ca un las si poate daca incepi sa-i faci fata poate te va lasa in pace. Sa stii ca cei de teapa colegului tau le place sa se ia de cei fara aparare iar atunci cand sunt pusi fata-n fata cu altii mai puternici decat ei, o iau la sanatoasa. Crede-ma, cel mai bine este sa iarati ca nu tie frica de el chiar daca-ti este asta este psihologie pura. Ok, sper ca te-am ajutat iti urez bafta, vei avea nevoie! Pupici dulci!

| onlyforme explică:

Degeaba sufera din punctu meu de vedere se crede mare zmeu in liceeu ala dar oare daca merg la politie se poate da un ordin de restrictie sa nu se aproprie de mine la mai mult de 20 de metri?

| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Mai stiu ca e greu dar chiar ai nevoie de parinti... daca vede ca tot il lasi sa isi bata joc de tine va continua la nesfarsit.
Spune-le la ai tai problema si o sa te ajute stai linsitit ca pe urma se va linisti ala si te va lasa in pace.
Parerea mea e ca baiatul ala sufera de vreo boala ceva.si eu aveam ceva nebuni de genu si au fost trasferati la scoli de reeducare.
Ai grija.nu-i de joaca mai bine asculta ce scriu eu aici e spre binele tau!:*

| Marrya15 a răspuns:

OMG! Trebuie sa le zici parintilor! K altfel cine stie ce iti va face mai tarziu! Sau vb cu directoru!