| Seby2661998 a întrebat:

Salut tuturor! Aveți idee când va fi afișată programa de bacalaureat de anul viitor, adică 2018? Am înțeles că se va schimba ceva în bac,nu știu sigur, vă întreb asta pentru că vreau să îmi cumpăr niște cărți să mă pregătesc de pe acum, și nu prea știu ce să învăț, de fapt așa în mare știu...mai exact nu știu de unde să mă apuc. Ca materii pentru bac am română real-tehn, matematică M tehnologic și biologie vegetală și animală. Voi ce mă sfătuiți? Mulțumesc happy

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

La începutul anului școlar.
Eu te sfătuiesc sa dai la anatomie in loc de BIO vegetală pentru ca acolo se iau in general note mai mari și o sa-ți fie mai ușor pentru ca in clasa a 12 a faci anatomie și genetica. In rest bafta!

| curioasa210 a răspuns:

Lucreaza subiectele de anul acesta si de anul trecut.Invata ce s-a invatat pana acum. Cand incepe scoala in septembrie, te poti interesa la liceul tau. In iunie 2018 vor incepe sa apara programa, unele exercitii si alte chestii. Daca inveti tot si lucrezi subiectele de anul acesta si anul trecut (poti lucra subiectele si din alti ani) iti va fi foarte usor sa mai adaugi putina informatie atunci cand se vor afla schimbarile. Daca te apuci in mai de invatat iti va fi foarte greu cu atata materie. Sper ca te-am ajutat.