| vladimirovici a întrebat:

Salut tuturor! Credeti ca Zeus a existat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ORICE este posibil happy

7 răspunsuri:
| TeooTeo a răspuns:

Nu prea cred in zei...
POATE or fi existat
Fundoi?:*

| NoCharachter a răspuns:

Sa fim seriosi, sunt doar povesti. Dupa ce am citit si eu Legendele Olimpului, mi-am pus aceeasi intrebare ca tine, dar e ceva imaginar. Zeii erau ceva in care oamenii erau nevoiti sa creada.

| Static a răspuns:

Zeus? Probabil, nu am eu nici o dovada ca ar fi existat. Insa am si eu o groaza de intrebari la care nu exista raspuns. :p

| Cherry56 a răspuns:

Nu, sunt doar legende thinking

| denisacosmina98 a răspuns:

Sincer, eu nu cred.winking

| AWonderfulDay a răspuns:

Zeus...LA noi la ortodoxi nu a existat sa fii mai mult ca sigur.In loc de Zeus este Dumnezeu si ca sa te lamuresc cu Zeus el a existat in mitologia greaca ca stapanul suprem dar chiar daca a fost stapanul suprem el nu a creat lumea ci Bunikul lui (Am uitat cum il cheama big grin). Daca te intereseaza tata lui Zeus era Cronos big grin.
Decii Zeus a existat in mitologia greaca si daca vrei sa te convingi citeste : Legendele olimpului big grin

Sper ca te-am ajutat

| Natashha a răspuns:

Zeus a fost doar o intruchipare a unui oarecare om de altfel nu i se mai spunea"mitologie"...sunt doar niste idei puse pe hartie exact ca in astrologie...deci nu vezi-nu crezi