| Andrei5001737 a întrebat:

Salut tuturor, Cum să mă pregătesc pentru o despărțire de o persoană cu care am stat în casă un an, pur și simplu mi-a greșit, nu pot ierta, am momente când îmi e ciudă pe ea și momente când îmi e drag de ea dar tot nu mai e ca la început …
Ca să nu mă distrug singur stand cu ea și reproșându-i și de zi chestiile pe care le-a făcut, am luat decizia de a mă despărți de ea, de depărtat am reușit puțin … aștept răspunsuri, DAU FUNDA …!

Răspuns Câştigător
| aledior123 a răspuns:

Bună! Ai putea să îi spui că pleci la o persoană apropiată, gen din neam mai mult timp, poate o să îsi dea seama cum e fară tine și o să se schimbe.Dar dacă nu vrei sub nicio formă să mai fii cu ea, te despărți pur și simplu.

5 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Fara ocolisuri ca nu are rost, am locuit 3 ani jumate cu fosta mea prietena, cand nu mai merge o simti, nu poti ierta infidelitatea sau ceva legat de un baiat cu care a vorbit sau flirtat, oricum din ce zici e vorba de o persoana de sex opus cu care a interactionat, ti-e drag cum erati inainte nu cum au ajuns lucrurile in momentul de fata, tot ce faci este sa iti prelungesti agonia, fi barbat si fa acel pas, putina durere oricum vei simti indiferent cat amani, e clar ca nu mai ai incredere si nu mai are rost sa pierzi timp daca nu simti ca mai aveti un viitor impreuna.

| Andrei5001737 explică (pentru MarianWLF):

Eu înțeleg ce zici tu ca asta și am în cap, dar chestia este ca e gravidă în 5 luni … copilul ma ține pe loc

| Violleta2022 a răspuns:

Fii cinstit cu ea si spune-i adevarul!

| Violleta2022 a răspuns:

Ea are 16 anisori si vrea flirt, plimbari si joaca, tu ai 20 si vrei sex si sa o tii pe ea sub control, ca esti bolnav de gelozie.

Eu cred ca-i mai bine sa va despartiti si fiecare sa va vedeti de viata voastra, cautandu-va alti partneri de varsta voastra.

| ContinchispeviataAvetiGrijaDeVoi a răspuns:

Cu ce ți-a greși mă frate? Ți-a vândut plasma din casă? Ți-a băgat telefonul la amanet? Sa dus și și-a luat aur din bani de camătă și a pus garanție pe tine?