| IPanterã a întrebat:

Salut tuturor, pai in primul rand, rog pe cei care v'or comenta mai jos, sa ofere un raspuns destul de bun, si unu'l care imi poate rezolva problema.
Pai in primul rand mai de fiecare data sunt prea moale sa spun asa, mi-as dori foarte mult sa ma schimb din asta " Bun, si prost ", in unu-l dur si atunci cand vorbesc sa le fie teama de mine, am ajuns aici pentru ca am si o poveste.
• Tot timpul linistit/timid/bun/ofer/n-am nevoie inapoi/iti platesc - stop, de aici au pornit toate mi-e rusine practic sa cer inapoi sau ce e al meu sa-l cer, mi-e rusine. Vreau sa fiu dur atat in vocabular, dar si in personalitate.
• Am un frate de 27 ani, eu am 22, nu stiu parca niciodata nu ne-am inteles, mereu imi explica ca e el nu stiu cum
Si mereu ii explic si eu " Nu ma mai compara cu tine omule, nu sunt ca tine ( nebun, indraznet, etc ), de fapt mi-e intr-un fel ciudat sa ridic tonul la el, nu de frica, frica n-am de el, dar si cand merg la el acasa mi-e rusine sa mananc, cand sunt cu el in masina da muzica la maxim, el danseaza " si parca as vrea si eu, dar mi-e rusine. Practic daca as fi cu un prieten m-as dezlantui m-as distra, dar cand sunt cu fratele meu. Chiar nu pot, rusine, de fapt uneori chiar ma gandesc cum ca atunci cand sunt cu soramea, vorbesc, dansez, ma distrez, de fapt el m-a luat de prost si de fiecare data ma vede asa moale. Vreau sa fiu dur, sa ma schimb, help me funda!

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Un bun inceput e sa mergi mereu cu capu sus, asa ca si cum ai privi un obiect in fata, putin peste nivelul capului tau, nu mai sus, ca dupa nu o sa vezi pe unde mergi happy
Si priveste mereu oamenii in ochii cat mai mult, sau cel putin pana schimba ei privirea. happy Vei vedea ca te va ajuta.

1 răspuns:
| Connor300 a răspuns:

Parerea mea este ca esti timida din cauza ca te ingrijorează ce o sa spuna lumea despre tine. Nu trebuie sa iti pese de de ce spun ei despre tine. Asta inseamna ca ai încredere in tine. Fratelui tau danseaza pentru ca ii place și nu-i pasa deloc de ce spun altii despre el. NICIODATA sa nu-ti fie rusine sa iei ce e al tau! In concluzie, trebuie sa ai incredere in tine.