| Ofatamisterioasa13 a întrebat:

Unui coleg ii place de mine si mi-a cerut sa fiu cu el iar eu nu stiu ce sa fac nu am vb niciodata cu un coleg si mi-e sa nu fie totul o mare greseala daca zic da si mie imi placea de el dar cand am auzit ca vrea sa vorbeasca cu mine parca sunt asa nu stiu nehotarata praca ii ceva care imi zice sa nu vorbesc cu elsad.plizz help:*

Răspuns Câştigător
| rozalia25 a răspuns:

Zi asa: Hai sa fim macar o luna, doar amici, sa ne cunoastem mai bine, sa vedem cum ne intelegem, si dupa daca totul e ok sa fim si iubiti. Petreceti ceva timp impreuna doar ca amici, faceti-va temele referatele impreuna, mergeti la film, si dupa ce va cunoasteti un pic si va dati seama ca va placeti din ce in ce mai mult mergeti mai departe intr-o prietenie. Rabdarea e cea mai buna in acest caz.

14 răspunsuri:
| juniper a răspuns:

Daca intr-adevar iti place de el, atunci fa ce crezi ca e bine pentru tine, nu ce zic altii, ei nu-ti conduc viata. Fa ce crezi ca e bine.

| lola a răspuns:

Salut. e ok. vorbeste cu el.asa am crezut si eu si acum sunt cu prietenul meu de aproape 2 ani si mai nou am ajuns si in aceeasi clasa.nu iti face grijihappy

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Vb cu el...nu ai nimic de pierdut.winking bafta!kiss

| night_crawler a răspuns:

Pai daca si tie iti place de el... ce mai stai vorbeste cu el...succeswinking

| ATB a răspuns:

Iubirea se poate gasi in orice loc si in orice persoana, poti sa iti gasesti iubirea in colegul de clasa, in cel mai bun prieten, in vecinul caruia nu ii dai importanta sau in cineva care il cunosti din intamplare. Nu conteaza ca e colegul tau de clasa. Incearca sa discuti cu el serios daca iti doresti o relatie. Trebuie sa te gandesti ce vrei de la el si sa il intrebi daca iti poate oferi acele lucruri; ma refer la sinceritate, incredere nu lucruri material. Incearca nu ai nimic de pierdut daca crezi ca merita o sansa. Sa fi iubita!

| alessyca a răspuns:

Poi faci cum crezi tu ca e cel mai bine.sunt 2 variante: prima ca relatia sa mearga totul sa fie ok iar daca va despartiti sa ramanei aminci in continuare sau daca nu merge bine dupa e posibil sa va certati si sa nu mai vorbiti, si depinde cum e si el adica sa nu scoata anumite vorbe prin clasahappy de cele mai multe ori din cate stiu eu astfel de relatii mergbig grin succes:*

| love_7643 a răspuns:

Eu zic sa te combini ca el daca si uh il iubesti pe el si el te iubeste ce mai asteptibig grin bata-te pe el

| denyy a răspuns:

Pot sa iti dau un sfat, daca inima spune sa faci acel lucru fal daca ia spune nu ascult-o are dreptate cunosc asemene lucruri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti place de el accepta
daca nu nuhappy!
bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E simpluhappy
DAca il placi accepta!
daca nu, nuhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simpluhappy
Daca iti place accepta
Daca nu nu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce-i intrebarea asta aberanta? Iti place sa-ti coordoneze altii sentimentele? Fa ce crezi tu ca este mai bine iar daca ve-i gresi, ve-i gresi ca asa ai considerat tu si nu altii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi Georgiana daca si tie iti place de el atunci e ok nu mai stati incercati si vedeti ce iese. DAR cati ani ai tu Georgiana de esti asa un pic nesigura?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am trecut si eu prin asta.Am fost cu un coleg din clasa.Care inca mi-e coleg.Si nu s-a intamplat nimic interesant.Ca o relatie normala. El chiar ma iubea si eu la fel.Am inceput sa ne prezentam prietenilor, sa ne iubim mai mult. A tinut mult.Multe saruturi, multe imbratisari.Multe cadouri.Colegii nu s-au amuzat prea tare, cand, au vazut ce cuplu perfect facem. Te sfatuiesc sa incerci, la inceput sa tii ascuns, apoi sa afle.Nu conteaza gura lumii.