| ColorfulRainbow a întrebat:

Salut.
Va cer sfatul... worried
Ma place un baiat si tot imi spune cat sunt de frumoasa, ce mult ma place si ca ar vrea sa fie cu mine.
Insa mie nu imi place de el, adica nu am nimic rau cu el, insa nu ma atrage. In plus imi place alt baiatsad.
Eu zic ca nu ar avea rost sa umblam daca nu-l plac.
Sau voi ce spuneti? worried
Nu vreau nici sa-l supar.

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Trebuie sa fii drastica, sa ii dai clar de inteles ca nu il placi, altfel te va batea continuu la capoh go on
Spune-i ca iti place de altcineva.Sa speram ca va intelegewinking

| Bacemi a răspuns:

Spune-i pur si simplu ca nu ar merge. Ai putea incerca sa iesi cu el o data, sa incerci sa il cunosti mai bine. Sunt baieti care devin interesanti odata ce ii cunosti mai bine. Dar de obicei nu merge daca fortezi. Sunt sigur ca va intelege. Pur si simplu spune-i ca nu e genul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine ii explici ca pur si simplu nu te atrage si gata:-)
poate ai noroc cu baiatul pe care il placi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Uite, eu sunt baiat si eu am umblat asa dupa o fata si ea nu vroia.
Daca baiatul te place cu adevarat, nu ai cum sa scapi de el.

Daca nu iti place cum arata sau altceva, incearca sa il ignori, dar nu stiu ce sa zic, depinde mai mult de el.

Daca e dragut si iti place de el, poti sa incerci, nu ai nimic de pierdut.

| mada11 a răspuns:

Ajuta-l sa inteleaga ca tu il respecti dar in ceea ce privesti o viitoare relatie intre voi nu poate exista pe motiv ca "nu e genul tau sau ca nu iti doresti o relatie"(incearca sa ii explici fara sa il afecteze prea tare, sa nu ii ranesti orgoliul). [Asta e parera mea]