| Irina777 a întrebat:

Salut, va cer un sfat! Eu vreau sa ma duc la facultatea de litere, si nu stiu la care specialitatea sa ma duc: limba si literatura romana sau istorie? Daca voi ati fi in locul meu ce ati alege, ce e mai bine? Si inca ceva, filologul sau istoricul, in afara de profesor, ca ce mai poate lucra? Multumesc anticipat

1 răspuns:
| Andy_Barbu_1984 a răspuns:

Sugerez limba si literatura romana deoarece nimanui nu-i olace istoria Romana e logica iar istoria trebuie so inveti ca pe poezie...ce duce la plictiseala ta si a viitorilor tai elevi :/ (nu vrei asta)