| Crucianu_Ionut_1990 a întrebat:

Va rog dau fundita, sunt emo si vreau sa stiu daca am comportamentul bun unui emo? Deci stau retras de cocalari, imi place intunericul, merg sa nu fiu remarcat de nimeni chiar daca am 1, 94 inaltime, sunt timid, introvertit, am putini prieteni.PLSSS!

Răspuns Câştigător
| Emanuel_Sirbu_1990 a răspuns:

Daca ai putini prieteni nu inseamna ca esti emo. Nu cred ca exista un comportament bun de emo, tu vrei sa fii emo pentru ca nu esti inteles de cei din jurul tau atata tot.

6 răspunsuri:
| manuel72 a răspuns:

Prietenii sunt cei in mana carora iti poti pune viata fara sa ai dubii ca ea iti va fi pusa in pericol, restul...sunt amici.In cazul in care tu decizi sa te indepartezi de lume pentru un motiv sau altul, trebuie sa iei in considerare faptul ca aceasta te va afecta viitorul pe termen lung.Am sa-ti explic:nevorbind cu cei din jur,vei fi considerat un ciudat si te vor inlatura,nu vei avea prieteni, amici, colegii se vor preface ca nu te cunosc, practic relatiile tale sociale se vor reduce la 0, vei ramane singur cu stari de depresie, vei avea dificultati de comunicare cu cei din jur si lista ar putea continua. Daca 1990 e anul tau de nastere, zici ca la 24 de ani e modul cel mai bun de viata? Cand distractiile si tentatiile sunt la tot pasul, cand fetele misuna pe langa tine ca furnicile tu alegi sa stai retras? Crezi ca inaintand in varsta lucrurile se vor schimba? De ce la 24 de ani ar trebui sa traiesti ca un pustnic? Viata e frumoasa si merita traita la maxim, timpul pierdut nu-l mai poti recupera.Alegerea iti apartine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai nevoie de un psiholog, daca nu psihiatru...

| Sase a răspuns:

Da, e bun, ai nota 10 la "emo"-ness!
Raspunsul meu de mai sus e de mean ***, dar sincer, din partea mea, iti urez sa fii exact asa cum iti doresti tu sa fii si daca te face fericit sau "nefericit", go for it! Merry emoness and a lonely new year!

| mODIN a răspuns:

Daca nu te sinucizi esti varza la find emo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu cred ca vizita la un medic psiholog ti-ar face bine. In caz grav numai un psihiatru te mai poate salva.