| FadedravenXD a întrebat:

Salut! Va rog mult sa ma ajutati. Cititi va rog pana la capat ca sa intelegeti situatia. Va rog multcrying Stiu că deocamdată trebuie sa imi vad de scoala si sa invat, dar mie de cam 3 săptămâni imi place de un baiat de la scoala, el e cu un an mai mare decat mine, e intr a opta. Eu si multi dintre colegi suntem prieteni cu colegii lui. Mi am intrebat prietenele daca sa vorbesc cu el si mi au spus numai chestii rele despre el si mi au bagat numai tampenii in cap. Una dintre ele mi-a spus ca el iese pe hol numai ca sa astepte sa ma bag in seama cu el ca sa faca misto de mine. sad Nu stiu ce sa cred. Oricum eu nu mi am schimbat parerea despre el. In schimb am o prietena pe care o cunosc de 11 ani si mereu am avut incredere in ea si am fost apropiate. Ea mi-a spus ca ea il stie de mult timp pe baiatul de care imi place mie si a zis ca el nu e genul care sa judece si sa fie rautacios si surorile lor mai mici sunt cele mai bune prietene. Mereu stau sa ma gandesc daca sa vorbesc sau nu cu el si mi e foarte frica sa o fac. Ma gandeam sa vorbesc luni cu el la scoala, dar nu stiu ce sa ii spun si cum sa il abordez. Va rog sa mă ajutați. Nu vreau sa am o relație dar vreau sa fiu prietena cu el.

1 răspuns:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Ai 14 ani, lasa baietii.
In orice caz, cand un baiat te place, face el primul pas.
Nu te duci tu la el, ca intri in alte belele.
Pune mana pe carte si termina 10 clase, apoi te gandesti la baieti!