| ralukutza96u a întrebat:

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu ceva:trebuie sa ma decid la ce profil sa ma duc...nu vreau mate info clarlaughing. As vrea la stiinte ale naturii dar as dori sa stiu si despre celelalte profiluri(materiile care se fac cel mai mult). mersi:*

Răspuns Câştigător
| Alleee18 a răspuns:

Păi uite.La ştiinţe ale naturii mi se pare cea mai bună alegere de profil pentru. că acolo faci cam toate materiile.E şi greu, dar nu ca la mate info, pentru ca vei avea aproape aceeaşi programă ca cei de la mate+ce fac cei de la filologie.La filo este mai simplu. Faci logic multă romănă si multe limbi străine. După engleză şi franceză in cl. a 9 a, intr a 10 faci si germană si in clasa a 11 si a 12 nu faci mate deloclaughing.Ar mai fi ştiinţe sociale unde mănânci istorie şi geografie pe pâine. sper că te am ajutat cu ceva.bft

2 răspunsuri:
| SimonaAdina a răspuns:

Pai nu stiu ce sa spun stiinte ale naturii este un profil destul de frumos si eu am vrut sa merg acolo, dar m-am razgandit pentru ca nu este o meserie de viitor asta este parerea mea, ca sa ai o cariera in asa ceva trebuie sa faci multe, si pana la urma am ales contabilitate
si sa stii ca sunt foarte bucuroasa ca am ales acest profil deoarece este foarte benefic si foarte usor nu faci foarte multa matematica si contabilitatea este foarte frumoasa.In clasa la noi nu sunt note mai mici de 8, si la orele de contabilitate invatam cum sa infiintam firme ne jucam practic si mai completam acte, dar acte adevarate. Sper ca te-am ajutat
Succes la scoala!

| ralukutza96u explică:

Mersi mult fetelor>big grin