| Camelia2022 a întrebat:

Salut, voi ati observat ca foarte mulți dintre tinerii din ziua de azi arata mai in vârstă decat varsta care o au inițial? Vad o gramada de adolescenti cu cearcane, unii au inceput de riduri, fire albe si nici nu au împliniți 25 de ani unii dintre ei, cand ii mai vad si cu tigara la coltul gurii ma dezgust, pacat de ei ca se 'prapadesc' de tineri, acum nu generalizez, sunt tineri care fac sport de performanta, mananca sanatos si nu baga in ei tigari, energizante si mai stiu eu ce si se vede pe chipul lor ca arată a oameni 'sănătoși', deci nu generalizez acum. Am un var de 27 de ani care la 27 credeti-ma ca de la fumat de mic copil si nopți nedormite fara rost, doar ca sta uneori si se uita la seriale cu nopțile sau iese la baute, Doamne cum arata zici ca are 45 nu 27. Nu inteleg de ce va place sa va faceți rau oameni buni, fumătorii, efectele se vor vedea mai devreme sau mai tarziu, ganditi-va puțin cat de atractivi pentru fete o sa mai păreți cu riduri si cu fața 'plină' din cauza de la tutun si alte prostii. Ați mai avea o șansă daca ati lasă probabil sedentarismul deoparte, ma refer la cei tineri, in putere, insa slabe sanse. Trist.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Au multe necazuri de aia traiesc asa aia care au fata de trista amintire, cel mai bine o duc parlamentarii care nu fac nimic bun pentru tara,

| Drimmero a răspuns:

Genetica, aia e de vina in mare parte + stilul haotic de viata. Eu-s trecut de 25 dar inca nu am riduri sau fire albe, arat tanar, dar nici nu am vicii precum alcoolul, tigarile, energizantele sau drogurile, am stiut sa ma pastrez, mi-ar placea ca la 40 de ani sa arat ca la 30.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cauza sstresului cotidian, emoțional,de la țigări,de la droguri,de la sedentarism,de la alimentație, din cauza lipsei somnului, a calității somnului mai bine zis, nu doar atunci când glanda pineala eliberaza natural melatonina, hormonul stresului și a frumuseții.
Mai contribuie și genetica.

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Anturajle mâncatul ne sănătos fumatul alcoolul șișha care ia înebunit pe toți nu mai zis de vape ăla deja e jale drogurile și încă alte o grămada de prosti pe care le consuma îi aduce în halul ăla.