| Ana2920 a întrebat:

Salut! Voi spune mai jos povestea unei prietene foarte bune, sper să o puteți ajuta.

Sunt împreuna cu un băiat de 2 luni, dar am reînceput sa vb cu fostul și pot sa zic ca m-am reîndragostit de el. Dar problema e ca îl plac și pe fostul, dar și pe actualul... Actualul a văzut ca am început sa vb foarte mult cu fostul și s-a cam supărat pe mine și ma simt foarte prost. Ce ar trebui sa fac? Sa ma opresc din a vb cu fostul și sa ma axez doar pe relația cu actualul? Sau sa ma despart de cel de acum și sa încerc sa ma combin din nou cu fostul? Va rog, ajutați-ma! [Țin sa menționez ca fostul mi-a recunoscut ca înca ma mai iubește foarte mult, dar eu nu i-am spus de teamă sa nu afle actualul]

2 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Din 2 băieți, trebuie sa îl preferi măcar puțin mai mult pe unul dintre ei. Nu cred ca ii placi pe amandoi in mod egal.
Părerea mea este că, din moment ce te-ai reîndrăgostit de fostul, nu îți este in de-ajuns sa fii cu actualul. Dacă îți placea atât de tare actualul, nici nu îți mai trecea prin cap subiectul cu fostul prieten. Alege ce simți.

| Ariamnaa a răspuns:

Pai depinde ce simte pentru fiecare. Cred ca nu ar fi ok sa se împace cu fostul spun eu. Acum depinde de ce s-a despartit de fostul. Si sa încerce sa faca o comparatie între ambi. Cine o face sa se simta bine etc. Acum parerea mea. Iar la partea cu *fostul mi-a recunoscut ca ma iubeste foarte mult* as crede ca e o mare vrajeala. Daca fostul ei a înselat-o sau cv de genu eu spun sa nu se mai împace cu el. Nu stiu ce sa spun