| amOre) a întrebat:

vorbesc de ceva timp cu un baiat pe mess, mi-a spus ca ma place...si mie de el[insa el nu stie], vorbim, eu uneori nu mai stiu ce intrebari sa'i adresez si el crede ca ma plictiseste, dar nu e deloc asa...
imi dati si mie vreun imbold, despre ce as putea vorbi, ce intrebari sa'i mai akord...chiar ma stopez uneori, poate si emotiile sunt devina...

mS mult))

5 răspunsuri:
| PurpleLadybug a răspuns:

Pai de la o intrebare, leaga'te de alta, despre ce interese aveti, etc, etchappy. Spune'i ca il placi si tu. Spune'i ca nu te plicitseste, iar atunci cand mai aveti momente seci de convorbire mai pune si u un emoticonstraight face...nu stiuoh go on
Take cear!

| aniohetova a răspuns:

Emotiile in mod sigur sunt de vina! laughing crede-ma pe cuvant.Am trait asta cam aprox acum 2 saptamana cu baiatul de care imi placea. Practic eu eram aia care sateam si ascultam si el vorbea. Si vorbea si tot vorbea laughing si eu taceam. Si la un moment dat mi-a spus sa-i zic ceva.si practic de atunci am inceput sa vorbesc orice cu el. Si stii de ce? Pentru ca nu m-am mai gandit la el ca la baiatul de care imi place, m-am gandit la el ca la un bun prieten. Si practic de atunci orice conversatie e plina de multe subiecte si tot asa. Uneori eu sunt cea care vorbeste in continuu big grin.Incearca sa vorbesti cu el de mai multe. Daca nu ati ajuns sa va cunoasteti in materie de gusturi, poti sa vb despre asta. Gusturi referitoare la TOT.De la ffilme, muzica, pana la ce sampon ii place laughing sau mai stiu eu ce.Dezvolta fiecare subiect pe care il abordati. Ca o sa vezi ca daca faci asa o sa o dai in multe altele si nici tu nu o sa mai stii ce o sa-i zici. Vorbiti de fosti prieteni. Vorbiti de familiile voastre.De frati, surori. Vorbeste dar invata sa si asculti. Si inca ceva :Fii tu insusti. Asa o sa-ti fie mai usor. Succes happy

| Rezzo a răspuns:

Planificati o intalnire in oras si vedeti ce este de capul vostru daca va potriviti, pe internet orice te poate induce in eroare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Povestiti despre orice va trece prin cap si in felul asta o sa puteti descoperi si ce aveti in comun.Comunicarea este totul intr-o relatie chiar si asa pe mes deocamdata.Succes!

| sasha_7307 a răspuns:

Fii draguta cu el...raspunde-i frumos la toate intrebarile si nu il fa sa creada ca il respingi. Dar totusi nu ii ceda atat de usor, asta il va face sa vrea sa fiti impreuna mai mult