| mermaid01 a întrebat:

Voua v-a fost vreodata rusine sa mergeti la ora de sport pe motiv ca nu puteti executa corect exercitiile si va simtiti ridicol? Eu sunt intr-o situatie de genul.Si la aceasta jena de a gresi se adauga si ca in anii anteriori am lipsit muuuult si am trecut la limita.Stiu,stiu,jenant,dar ce sa fac? Din fericire,anul trecut ora de sport era la final de vineri,deci puteam sa ma duc acasa fara nicio grija.Dar, daca anul asta va fi printre alte ore? N-as putea sa plec de la scoala fix la aceeasi ora si apoi sa ma intorc.S-ar prinde colegii.Iese din discutie sa-mi iau scutire pentru ca n-am nicio problema medicala care sa nu-mi permita sa fac sportul, iar doctorul meu nu da scutiri false.Intelegeti voi...Nu stiu ce sa facsad

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Loool ce probleme au unii.
M a durut fix in pix ca nu puteam sa fac exercitiile.
Cat de obsedat de aprobarea celorlalti sa fii ca sa iti faci probleme din astea?

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Si eu făceam ca tine în liceu, până mi-am dat seama că nu e normal să-mi pese atât de mult de părerea celorlalți plus ca acele exerciții îmi fac bine la sănătate deci nu aveam de ce să lipsesc. Sfatul meu este sa te duci la orele de sport si să tragi cât de tare poti în primul rând că ai doar de câștigat si nu se știe ce îți rezervă viața. Eu voiam în liceu să merg la arhitectură si în Octombrie eu plec în armată laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ce daca nu le poti executa corect? Faci cum poti.

| Violleta2022 a răspuns:

Asta este deja prostie, nu rusine!
Ca pana la urma, mergi la ora de sport sa exersezi, tocmai pentru a executa corect probele respective!
Din pacate, absentele de la sport, pot duce la corijenta si repetentie.
Totusi, nu pot intelege cum un copil care ar trebuiis a faca sport intens, refuza si prefera sa se ascunda, doar ca sa fie trantor?
Stiai ca sanatatea ta fizica este direct legata de hrana sanatoasa pe care o mananci =zi de zi, dar si de exercitiul fizic pe care trebuie sa-l faci zilnic?
Cum dumnezeu sa te dezvolti nromal, daca tu fugi si de singura ora de sport?
Asta este inconstienta, prostie, dar nu rusine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fă exercițiile pe jumătate sau cât să se asemene cu ce trebuie să faci.
Cu timpul o să conștientizezi că ceilalți râd și uită, iar că părerea lor nu e importantă pentru tine.

| nhhv a răspuns:

Nu înțeleg de ce pe voi chiar vă pasă atât de mult părerea celorlalți. Cu rușinea asta despre care tot vorbiți o să muriți de foame.

| Adry05 a răspuns:

Da, n-am fost niciodata buna la exercitiile alea stupide impuse la sport, doar la alergare si abdomene eventual laughing Dar asta e, m-am dus, cat am putut m-am eschivat de la ele, cat nu, am facut cat am putut sa-mi iau nota si aia e. Nu toti suntem buni la toate si trebuie sa ne impacam cu asta.