| OriceNumaiEuNu a întrebat:

Salut, vreau ajutorul vostru pentru a lua o decizie!
Treaba sta in felul urmator, e o tipa care a stat cu mine si cu grupul meu de prieni, ea a bagat merfeu raca intre noi si ne-am certat ca chiorii intre noi din cauza ei, ne-a vborbit pe la spate si a si mintit despre noi, mai ales despre mine, a profitat de unii din noi, si a incercat sa ne indeparteze pentru a putea face ce vrea. Eu m-am interesat de ea si am aflat niste chestii despre ea, printre care se afla si niste filmulete care ar putea sa o faca de ras in tot orasul. Ea deja sufera pentru ca au aflat multi ce a facut (a facut-o cu multi tipi printre cre si vecini si chiar si cu tatal ei in casa), eu i-am promis ca o voi face de cacao in tot orasul pentru ce a facut, ea nu are c sa-mi faca dar vazand anumite poze, facute pe ascuns de cineva pe care ea o crede prietena si pe care a vorbito pe la spate, m-a facut sa-mi fie oarecum mila de ea... Acum nu stiu ce sa fac, sa postez filmuletele pe net, sa continui sa o fac sa sufere, sau nu? Eu consider ca merita pentru ca noi puteam sa stricam o prietenie de durata daca am fi crezut vorbele ei dar totodata imi e oarecum mila pntru ca sufera, ar trebuit sa imi fie mila de ea? Merita? Ar trebui sa o iert?

4 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

winkingtu te pretezi la asa ceva? te-ai razbunat deja... poate ajunge in pragul sinuciderii fata asta(sunt cazuri).E vina parintilor ei ca nu i-au dat educatia corespunzatoare.fi tu personajul pozitiv

| OriceNumaiEuNu explică (pentru SergiuBoss11):

Stiu, a zis ca vrea sa se omoare, sa faca ce vrea, am mai patit ceva asemanator cu proprii parinti si nu i-am iertat si nici n-o sa-i iert vreodata... pe ea de ce sa o iert? oare din mila? oricum deja am spus ca voi posta filmuletele pe net, daca renunt acum, ce le voi spune? si revin la intrebarea mea? merita ea sa nu mai sufere? eu cred ca nu, dar vreau sa tin cont si de parerea altcuiva, vreau motive sa nu postez filmele, motive pe care eu nu le gasesc... dar daca nu o sa am nici unul concluzia e ca isi merita soarta, cel putin asa cred eu, merita sa fie umilita pentru ce a facut

| YoucanKissmynarcisisticass a răspuns:

Daca ai demnitate nu vei posta filmuletelewinking

| OriceNumaiEuNu explică (pentru YoucanKissmynarcisisticass):

Nu stiu ce sa fac, nu le-am postat inca, dar mi-a mai dat cineva niste poze cu ea cand. si vad ca fata n-are nici o treaba si continua sa ma vorbeasca pe la spate, are fite si figuri, crede ca nu am filmle, ma gandesc sa ii fac o surpriza sa le postez pe pagina ei dupa alt cont de facebook, asa, ca sa fie treaba buna... dar nu stiu, am impresia ca daca nu le postez o sa vorbesca si mai mult, si mai mult, doar ca sa ma provoace, de asta tot stau pe ganduri... cand am vazut poze cu ea facute pe ascuns cand plangea in hohote mi-a fost mila, dar acum nu-mi mai e