| Andreiu68 a întrebat:

Vreau in cele ce urmeaza sa imi dati sfat/pareri/opinii despre persoanele care urmeaza--problema find:Eu am aproape 16 ani si 1, 70m inaltime si sunt mai timid cu persoanele noi, dar vorbaret cu cele cunoscute.E cand am intrat la liceu niste baieti 4 (au si ei15-16ani si unul a facut kickbox 2ani,sunt asa schilozi, unu e mai plinut, in rest slabi si inalti)la numar mi-au pus o prorecla.Nu suportam asa ca am incercat sa,,ii linistesc,, sa nu imi mai zica asa :cu vorba nu mergea asa ca am comentat si dupa am inceput sa ii bat(stiu ca bataia nu e o solutie, daca cu vorba nu merge, si cu bataia a mers)am batut 3 din4aia baieti, pe 1 nu puteam sa il bat acela cu kickboxul.Acesti 4baieti nu mi-au mai zis protecla timp de 1luna-1luna jumate (ciudat e ca si baiatul care face kick nu a mai zis prorecla, chiar daca nu m-am luat si de ei, el doar a auzit cum ma luam de baietii aia 3 si ii bateam), iar dupa au inceput, iar.Acesti baieti umbla sa zic asa in grup mai mic (3-4)dupa se maresc mai inmultesc pe seara (8-9)Cand baiatul ala care nu pot sa il bat sau si ceilalti care i-am batut ca sunt in acelasi grup.E cand sunt singur pe strada si imi vad de drumul meu si mai ma intalnesc cu grupul ala incep sa zica cuvinte jignitoare, da asa din mers nu se opresc, eu trecand pe langa ei.E eu cand sunt grupul 17+ani au baietii 8-9membrii si trecem pe langa ei ba da nu comenteaza nimeni si incep sa ma salute pe mine baietii care imi ziceau prorecla... Si cand sunt singuri baietii din grupul ala care ma jignesc si ma intalnesc cu ei mai des, nu zic nimic si uneori ma saluta.Ce-s cu copchii astea ca mai mult de 16ani jumate nu au.Singuri sunt sfinti si in grup smardoi?