| AtIr a întrebat:

Salut.Vreau sa invat engleza singura, am 17 ani, dar pe parcursul aniilor scolari am avut numai profesoare proaste.Eu ma axez mai mult pe franceza, dar vreau sa stiu si engleza pentru ca am nevoie.

Răspuns Câştigător
| Musique a răspuns:

Îți cumperi un dicționar englez-român și o carte (ceva mai ușoară) în engleză pe care încerci s-o traduci.
Așa înveți să scrii și să citești, iar pentru gramatică, îți poți cumpăra mai târziu o culegere pentru începători care să te ajute.
Multă baftă!

2 răspunsuri:
| MihaelaMiikii a răspuns:

Pai si eu tot asta as vrea dar..incerca sa citesti si sa traduci. unde nu te descurci foloseste dictionarulwinking Sau mergi la meditatii

| RavnTapt a răspuns:

Mai bine cumperi o carte cu CD "Engleza fara profesor" si inveti acasa. Asa am facut eu pentru limba germana, te scoate mai ieftin decat cu meditatiile si e distractiv