| Radu_Sra_1984 a întrebat:

Vreau sa ma fac medic veterinar, pentruca imi plac mult animalele..Si ma intrebam daca este nevoie de meditatii la matematica pentru asta! Mrs FUNDA

Răspuns Câştigător
| GYGYLATINO a răspuns:

Sincer la facultate iti trebuie dar ca medic banuiesc sa nr banei de la clientii nu cred ca tear pune sa calcuze vacin+sange luat din animale si alte chesti = y sau x numai in caz daca tiai faci un magazin sa vinzi animale tot ce trebuie sa stiu e ca trebuie inregistrate conform unui articol in lege si sa specifici ce boala are animalul respectiv

2 răspunsuri:
| kyliejenner a răspuns:

Intra pe site-ul facultatii de medicina veterina din orasul in care vrei si uite-te ce probe de admitere sunt.

| TeckTonik997 a răspuns:

Ai nevoie de mate ca sa iei bac-ul, asta indiferent ce vrei sa faci... nu prea treci fara meditatii