| alamanu97 a întrebat:

Salut vreau sa ma transfer la alt liceu din al doilea semestru. Pentru asta am nevoie un singur parinte sau ambii, si trebuie sa am media mai mare decat ultimul din liceu si sa fie loc liber? Dar daca am media sa zicem 9, 02 si ultimul are 8, 92 si un singur loc liber si mai vine inca cineva cu media 9, 05. Este acceptat cel cu media 9, 05 si eu sunt respins sau cum? Imi poate explica cineva totul concret?

1 răspuns:
| Stefanyax0 a răspuns:

Heii, ai nevoie de ambii parinti, si din cate stiu eu. nu trebuie nici unul sa fi plecat din tara inainte sau sa fi venit special pentru a te transfera, pentru ca nu te va primi. Si da, trebuie sa ai media mai mare ca ultimul intrat, daca vine cineva inaintea ta atunci iti va lua locul si nu vei mai putea intra. Trebuie sa te grabesti daca vrei sa nu ti-o ia altul inainte. bafta