| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa va cer o parere doar.sunt cu un baiat de o luna.si acum cateva zile mi-a cerut sa ma culc cu el si l-am refuzat.pentru ca eu nu vreau asta acum si de atunci (adica de vreo 4 zile) nu mai vorbeste cu mine, nu-mi mai raspunde la telefon, nu am mai iesit impreuna. ce sa inteleg prin asta.ca s-a terminat? adica pentru asta el ma paraseste.sau ce sa inteleg? multumesc.

12 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Lasa-l sa creasca!big grin
Nu-ti mai complica existenta cu un tip care nu stie ce vrea de la viatatongue

| Silvia a răspuns:

Punct si de la capat.Mareee pierderelaughing. Ce loser.Tot ce a vrut a fost sa ti-o traga.Si sunt sigura ca si daca ai fii acceptat ar fi facut acelasi lucru.Are balta pesteoh go on.

| monyk a răspuns:

Buna, nu trage o concluzie pripita inainte de a vedea cum sta treaba de fapt. E foarte posibil sa fie asta cauza, din moment ce de atunci nu mai vorbeste cu tine, daca i-ar fi pasat de tine ti-ar fi raspuns la telefon, ba chiar daca era interesat te-ar fi cautat el, nu ar fi asteptat.Acum e posibil sa fie altceva la mijloc, eu zic sa faci cumva sa dai de el si sa lamuriti cum sta treaba sa stii ce sa faci, sa stii daca te mai vrea sau nu.Foarte bine ca l-ai refuzat! Daca el se va desparti de tine pentru asta inseamna ca nu te merita, nu are rost sa iti bati capul cu el, un baiat daca tine la tine te intelege si te asteapta, in plus o luna nu e chiar asa mult timp, ca sa o faci trebuie sa va iubiti mult, sa existe incredere, respect, sa va cunoasteti mai bine, daca nu va mai vorbi deloc cu tine, atunci nu il mai cauta, lasa-l sa faca ce vrea, te va cauta el daca mai vrea sa fie cu tine, tu fi indiferenta si ai sa vezi pe parcurs cum sta treaba.

mariana
| mariana a răspuns:

Cu atat mai mult ca este vorba de un baiat de 24 ani, cred ca nu merita ca sora ta sa-si faca sange rau. Este bine ca si-a dat "arama pe fata" cum se zice, de la inceput, deoarece el cauta doar o aventura si atunci cred ca nu merita sa se implice.
O relatie completa poate fi posibila doar daca cei doi impartasesc impreuna niste sentimente de dragoste, altfel este o simpla relatie sexuala care nu prea deosebeste omul de un animal oarecare, care umbla pentru imperechere, dar cu scopul unic de a-si mentine rasa respectiva. La noi oamenii situatia nu este la fel, noi trebuie sa avem discernamant si sa ne dorim o apropiere sufleteasca si trupeasca cu un om pe care sa-l iubim si sa-l respectam.
In opinia mea sora ta nu trebuie sa-l caute ci, dimpotriva sa-l ignore.

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Asa cum am mai spus, baietii sunt niste vanatori, care cauta cu frenezie cate o caprioara pe care s-o sacrifice pentru placerea propie.
Numai de voi, fetelor, depinde daca acesti baieti isi duc planul pana la capat sau nu. Daca un baiat iti propune din prima luna sa aveti relatii sexuale, acela nu are nici un sentiment fata de tine, ci se gandeste doar la el.
Eu te sfatuiesc sa nu te mai gandesti la el, la ceea ce gandea sau ar fi fost mai tarziu. Este pierdere de timp si iti chinui sufletul pentru cine nu merita.
Sigur vei intalni perechea potrivita, dar pana atunci...treci prin multe experiente care de care mai neplacute sau ciudate. Important este sa fi sigura pe tine si sa nu cedezi nimanui imediat. Singura vei simti cui ii voi oferi inima si dragostea ta. Ai incredere in instinctele tale!

| Ruxyana a răspuns:

Ceau:*
pff.cred ca 1 luna este foarte putin si nu va cunoasteti indeajuns...probabil ca el a urmarit ca sa intretina relatii sexuale cu tine si atat...big grin
probabil ca la suparat raspunsul tau.si acum face pe suparatul si pe indiferentul pentru ca tu sa ii spui ca vrei sa intretii relatii sexuale cu elhappy
sincer nu cred ca merita sa-i dai lui ce ai tu mai depretwinking
bine ca ai facut ca la'i refuzat:*:*:X:X
incearca sa-l cautii si sa vorbesti cu el. iar daca vezi ca nu ai cu cine sa vorbesti chiar daca intr-un fel doare.ar fi cel mai indicat sa inchei relatia.si sa ramanetii doar amici:*:*:*:X:X
pup si ai griji de uhtongue
sa ne tii la curent cu ce sa mai intamplattongue

| Bubble a răspuns:

Sa intelegi ca el a stat cu tine doar ca vroia sa ti'o traga.Bine ca nu te'ai lasat! bravo! 1 luna e extrem de putin!
Bine ca ai scapat d el, sincer!

| Bubble a răspuns:

Bubbles
nu conteaza varsta.Atunci esti catalogata si cu**Ahappy

| irina222 a răspuns:

straight face phuai frate, ai grijahee hee. cum a zis si BUBBLE vrea sa ti`o traga.
baietii numai la asta se rezuma!straight face.

| myrazvy a răspuns:

Felicitari pentru ca la-i refuzat. baieti sunt multi, daca el nu a stiut sa te aprecieze fara sa se culce cu tine, asta nu inseamna ca nu are cine te aprecia. felicitari inca o data

| BaddieBae a răspuns:

Bine ca ai refuzat.Nu merita sa te complici pentru el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intrebarea a fost pusa de sora mea... ea are 20 de ani si el parca 24... dar nu stiu sigur. A uitat sa precizeze ca ea a pus intrebarea de pe contul meu.