| Anddi a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri triste... va rog frumos... dau fundita, cat mai multe happy

6 răspunsuri:
| ZoZoHeart a răspuns:

Daca ai stii sa citesti mai bine ai vedea acolo unde scrii intrebarea ca trebuie sa te uti inainte daca mai exista saunu aceastaintrebare. Cel putin 50% din intrebarile de pe site au continutul exact ca intrebarea ta!

| ralukanegoita a răspuns:

Buna! Uite cateva status triste:Cerul plange cu lacrimi de sange, ca ai luat-o pe ea si m-ai uitat pe mine!sad; Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi. PAPa

| JeAdina a răspuns:

Salz!:*

imi place sa ma plimb prin ploaie pentru ca nimeni sa nu vada ca eu plangcryingcryingcrying

Te urasc pentru ca nu pot spune ce simt pentru tine, te urasc pentru ca nu vreau sa-ti cer mai mult decat o clipa de nebunie, te urasc pentru ca nu pot spune ca te iubesc. Te urasc ca ai intrat in jocul meu si ai jucat mai bine ca mine, te urasc pentru toate gandurile si asteptarile in neliste, te urasc pentru fluturasii din stomac cand iti auzeam vocea. Te urasc pentru ca soarele nu mai lumineaza ca altadata si luna pare chiar mai trista ca mine,, te urasc pentru toate lucrurile si locurile care aduc aminte de tine Te urasc pentru ca nu mi-am dorit nimic altceva decat sa te simt, te urasc pentru toate acele sentimente care mi-au inundat sufletul si apoi mi l-au distrus, te urasc pentru imbratisarile tandre si sarutarile pasionale, Te urasc ca mi-ai furat gandurile si m-ai facut sa uit de scopul in viata, te urasc pentru ca nu-mi doresc nimic altceva decat sa stiu ca esti acolo si te gandesti la mine, te urasc pentru ca nu stii daca destinul ne va mai aduce vreodata impreuna.

ai plans pe umarul meu, ti'am sters lacrimile, te'am facut sa zambesti. a insemnat ceva pentru tine? NIMIC

"FERICIREA nu e decat un vis DUREREA e intotdeauna reala" sad

oare de ce lumea asta e plina de minciuna.de persoanele pe care le iubesti si pentru care esti dispus sa faci tot.care iti jurau ca iti pun lumea la picioare...acum totul e o umbra care te urmareste zi de zi.nici nu sti ce sa mai crezi. uneori viata iti joaca o farsa dar din aceasta farsa trebuie sa inveti cat de dura e realitatea.realitatea nu e chiar asa cum crezi tu e altfel.e greu sa ti pasul cu ea.crying

Sick of crying, tired of trying, yes i? m smiling but inside i? m dieing...

Acum plec cu capul in jos si imi dau seama cat esti de prost/a.

Stau in camera mea rece. Privesc in jur si mi se pare ca pereti se strang in jurul meu. Ma simt singura. Totul e intunecat si rece, intocmai ca inima mea. Inchid ochi si incerc sa uit de tot.

Mereu apare cu ochii plansi si tristi,cerand raspunsuri la vesnica ei intrebare :
Pe mine de ce nu ma iubeste nimeni?
Umbla zanatica,cu o eterna speranta in suflet ca va gasi printul fermecat, perfect pentru visul ei.
sad

In fiecare minut petrecut cu tine
Am simti ca renasc
Pentru mine nu exista nimic in afara de tine
Bratele tale parca erau vrajite
Ma faceau sa visez
Ma duceau cu gandul departe
Visam la iubirea eterna.

Dar nu a fost asa.
Bratele tale inselatoare
Nu au facut decat sa ma amageasca
Sa ma raneasca
Sa cladeasca din suferinta mea
Fericirea ta.

Pentru tine totul era o joaca
Insa pentru mine
Jocul tau a devenit
Viata mea, o viata sfaramata
O viata in care nu conta-i decat tu
Dar eu in joaca asta
Nu eram decat personajul negativ

Acum nu stiu ce sa mai cred
Nu stiu daca te pot numi om!
Nu stiu daca in interiorul tau
Se afla asa zisa inima.
Tu nu ai stiut decat sa ranesti
Sa faci din fericire infern,
Iar din dragoste boala!

Te-am iubit mai presus de mine
Ti-am oferit viata mea
Sentimentele mele
M-am neglijat pe mine
Pentru a-tii fii tie bine

Tu nu ai meritat nimic din toate astea
Tu nu mariti decat dispret
Mila si indiferenta
Dar inimii nu-i poti poruncii
Ei nu-i poti spune ce e bine
Pentru ca pe ea nu o intereseaza
Daca suferi sau nu
Ea iubeste si atat!

M-am rugat la stele
Si la Dumnezeu
Sa fi impreuna la bine si rau
Dar acum ma rog
Sa mi-i te scoata din suflet
Sufletul pe care tu l-ai sfaramat
Pe care l-ai imbolnavit
Pe viata.

Nu-mi doresc decat sa te vad
Exact ca mine.bolnava.
Din vina ta
SUNT BOLNAV/A SUFLETESTE.

daca ti-ar fi pasat ai fi reactionat pana acumsad

cu ochii indreptatzi spre cer
ma`ntreb si vreau sa stiu
ai realizat ce s`a intamplat
oricum e prea tarziu.

E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie e greu sa suferi si nimeni sa nu stie...

...tacerea ta ma doare. vorbele tale ma dor. oare de ce? poate pentru ca te iubesc dar tu esti prea ocupat cu alta ca observi desiii e asa de evident.

Atunci cand pierzi o persoana care tine la tine nu realizezi doar dupa ce o vezi cu o alta tinundu-se de mana.

Cand plangi aduti aminte de clipele frumoase,cand urasti aduti aminte cum e sa iubesti, cand suferi amintesteti cum era sa fi fericit, cand singura cale pentru a scapa este ura si minciuna mai bine lasa tot cea fost in urma si nu ura, viata e frumoasa daca sti s-o traiesticrying

viata e singura tarfa care m-a facut sa plang!

Nu mai cred in povesti.nu mai cred in adevar? nu mai cred nici macar in minciuni? parca cu fiecare zi sunt tot mai melancolica si. parca ma narui in propriile mele ganduri triste si cu sperante fara rost. tristetea ma domina si sunt din ce in ce mai slaba? e o durere ascunsa a sufletului.e o durere nestepanitoare insa nu si efemera. tristetea e trecatoare asa cum e si fereicirea, insa amandoua fac parte din sufletul nostru pur. sufletul poate zambii tot timpul daca stim cum sa-l deschidem.

te iubesc dar tu esti rece.

uneori.sunt singur.cu mine si cu intunericul, eu iubesc...intunericul doar el ma intelege si doar el ma imbratiseaza.atunci cand sunt singur

Te iubesc dar las' ca-mi trece.

De cand nu ti-ai tinut juramantul
Nu mai simt nici ploaia nici vantul
Decat o durere grea
Arde in inima mea

In fiecari zi ma rog
Din inima ca sa te scot
Tu nu meriti iubirea mea
Nu ai putea sa intelegi nu
Cum sufar zile intregi
Iar noptile is pustii si reci

DE CE A TREBUIT SA IESI DIN VIATA MEA CAND TOTUL ERA PREA FRUMOS. POATE VISAM SAU POATE NU REALIZAM CA DE MAINE TE VOI PIERDE IUBIREA MEA.PLANG DAR CINE SA-MI MAI ALINE DUREREA DACA TU PLECI SI MA PARASESTI DE ACUM INCOLO LACRIMILE MELE SA-TI ADUCA TIE FERICIREA DEPLINA CACI MIE MI-AU RAMAS DUREREA SI LACRIMILE

O ploaie cu lacrimi de cristal bat la geamul meu si-mi amintesc de tot ce a fost frumos intre noi.dar eu plang amintindu-mi de tine.dar u stai cu alta si razi.crying

Plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz funda! happy

| the1answer a răspuns:

Ocna Sugatag, Maramures
Baile Felix, Baile 1 Mai, BIHOR
Baile Herculane, Mehedinti
Poiana Brasov, Brasov
Covasna
Borsec
Vatra Dornei
Sinaia
Predeal
Busteni
Azuga
Baisoara
Slanic Moldova
Campu lung moldovenesc
Izvorul Muntelui
Bazna
Sovata
Praid
Tusnad Baile
Tasnad

| MyObsession a răspuns:

Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare.
Am invatat Ca oricat Ai plange lumea Nu Se opreste In loc Pentru durerea TA
Am invatat sa visez Dar in acelasi timp invat sa-mi tin ochii deschisi Realitatea nu este asa frumoasa cum vreau eu Dar o accept asa cum este
TotUl TReCE dar tOtUl nu Se UitA!
Am intrebari de pus,raspunsuri de dat,ganduri de ascuns, oameni de uitat!
Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta,lacrimile or sa te impiedice sa vezi stelele!
Mi-e frica sa spun ca nu mai esti
In intuneric tu esti lumina care imi da viata!
Nu plange ca s-a terminat ci zambeste c-ai scapat!
Tu poti sa te-ndoiesti de soare,de focul ce scanteie-n stea,de legile nemuritoare; Dar nu si de iubirea mea!
Daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine, daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil
Totul e ca o lume de cristal,iar eu sunt doar un ciob de sticlacrying
A cazut si ultima petala de trandafir s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna
Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape
E atat de frig lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc. traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata
Te simti rau atunci cand tu iubesti pe cineva si stii ca el nu te iubeste pe tine ci pe altcineva te simti singur
Nu te lasa invins de rau/ dar nici cuprins de bine/ nici tu nu te cunosti/ candva vei fi surprins de tine
Viata poate fi inteleasa doar privind in urma, dar poate fi traita doar privind inainte
Viata e plina de necazuri dar si bucuriiasa ca incearca s fi tare cu fiecare pas
Cel mai rau fel in care simti absenta cuiva este sa stai langa el si sa stii ca nu va fi niciodata al tau
Singura, fata in fata cu noptzile si cuvintelecryingte iubesc:X
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te kca altii ar da orice sa traiasca
Azi sunt putin trist, probabil ca tristea e din afara, daca ar fi din mine as fi prea trist
Sa stii ca te iert/nu vreau sa astep/si chiar de ma doare/iubirea-i mai tare.
Status de tristete, nu mai cred povete /status de tristete, gand de batranete/ status plin de dor, ranile ma dor /status plin de dor, iar nu esti amor
Iti cer iertare, stiu ca nu crezi ca ma doare, poate daca ai vedem lacrimile mele care cad in fiecare seara pe perna m-ai crede, te rog iarta-ma
Eu il bex pe prostut si asta nu realizeazasad
credeam ca daca ai aripi: zbori usor si-ating un nor, dar eram cu capul in nori, zborul e periculos, depinde cu cine zbori
Azi plang dar si sper/ca printul nu-i el/c-a fost doar o clipa/ un gand ce irita.
Lacrimile spala inima ce-i rana
Daca-o h sa va placa/sebi-o sa mai faca/le scot ca pe banda/ fac si la comanda. big grin laughing
Am invatat sa plang cu zambetul pe buze
Caut cu o tor? stins? r? spunsuri inghe? ate pe veci sad
Am inv? at c? dureaz? ani s? câ? tigi încredere? i doar câteva secunde s? o pierzi
Ne nastem goi, uzi si flaminzi. De abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc
Cand vezi ca iti zambeste o femeie mai bine IMPUSCATE pentru ca ea nu merita zambetul tau
Dragostea e un munte pe care il urci rizind si il cobori plingind.
Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma!
Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.

1.A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca!
2.Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca s-a intamplat!
3.Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape
4.Grea e viata unui peste Cand traieste pe uscat, Dar mai grea a unei fete Cand iubeste un baiat!
5.E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie
6.Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand!
7.Afara-i frig si innorat/ Stau singur, trist si suparat/ Afara ploua si-i urat/ Simt inima vibreaza-n gat/T u acolo, eu aici/ Vad lumini de licurici/ Tu esti acolo, eu aici
8. Nu dispera cind soarta te apasa si nici nu plinge de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin
9. Ploua acum Ar trebui sa te duci la geam si sa numeri picaturile de ploaie atat de mult imi este mi-e dor de tine!
10. Cand soarta imi va spune sa parasesc pamantul, cand oameni fara mila imi vor sapa mormantul, cand zile pentru mine nu vor mai exista, atunci dar nici atunci eu nu te voi uita
11. Astept o raza sa-mi patrunda in suflet, sa ma lumineze si sa-mi spuna "te iubesc!", iar acea raza sa fie vocea ta ce ma trezeste de dimineata dar se pare ca nu o v-oi avea
12.As vrea sa colorez padurea,
Sa pot s-o fac in mii de feluri,
Sa pot sa intseleg iubirea,
Ce se coboara dinspre ceruri!
13.Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva
14.Alerg spre tine cu 120/h si parca dureaza o vesnicie. De ce nu esti langa mine!? "
15.Acum tot ce a fost intre noi pare demult incerc sa-mi amintesc dar nu pot tu probabil m-ai uitat, in timp ce eu traiesc doar pentru tine
16.Regret ca esti departe / si nu te pot vedea / dar te am mereu aproape / in inimiora mea
17.Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine
18.A cazut si ultima petala de trandafir s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna.
19.Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere
Si ca doar in cateva secunde poti sa o pierzi
20.Deseori zambetul celui care sufera e mai trist si dureros decat lacrimile celor ce plang!

| Hachimytza619Akita a răspuns:

- Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici, de unde doar strigatele mai amintesc de mine…

- Am invatat ca dureaza ani sa castigi increderea si doar intr-o secunda poti sa o pierzi!

- Am mai pierdut inca o clipa, inca un an, inca o viata degeaba… te-am pierdut pe tine… sad

- Am intalnit un inger… mi-a soptit sperante… l-am privit orbind… m-a atins visand… l-am parasit plangand…

- Am un caracter puternic… imi place sa fiu EU… sa nu arat tristetea din sufletul meu!

- Azi este doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…

- Cand iti voi revedea zambetul atunci imi voi da seama cat te mult mi-ai lipsit.

- Cea mai calda iubire are cel mai rece sfarsit!

- Cum vrei sa ai cand nu iti doresti? Cum poti sa ceri daca nu iubesti?

- Cumva in adancul sufletului simt o raceala, iubirea ta s-a stins si o data cu ea flacara ce ma tinea viu.

- Da, esti unica, dar nu mai esti unica pentru mine…

- Daca as sti ca maine voi muri, ultimele mele cuvinte ar fi „Te iubesc"!

- Decat in rai singura, mai bine in iad cu prietenii!

- Dorul este focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.

- Dragostea este ca un fulg de nea… coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste…

- Fa ca zambetul tau sa schimbe lumea! Nu lasa ca lumea sa schimbe zambetul tau!

- Imi spuneai ca sunt un inger pentru tine, acum stiu ca-n serile senine, uneori si ingerii mai plang.

- Inima ta nu mai este deschisa pentru mine… asa ca trebuie sa plec… te-am iubit atat de mult…

- Iti zic adio printre lacrimi si te las in drum…am suferit prea mult ca sa te iert si acum.

- Iubirea incepe cu un zambet, continua cu un sarut si se apoi termina cu o lacrima.

- Lacrimile m-au cuprins / Sufletul imi este prins / Inima imi e lipita / Si iubirea sfarsita.

- M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

- Mai pot spera acum ca norul de deasupra mea se va risipi… daca dragostea noastra a apus…?

- Ma simt ca prins in lanturi de iubirea ta si simt ca nu ma pot elibera.

- Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cel care merita, nu te va face sa plangi niciodata!

- Nu te mai pot iubi pentru ca m-ai spulberat cu nepasarea ta distrugatoare.

- Nu-mi spune nimic, este mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

- OFFLINE pentru fericire…ONLINE pentru lacrimi…

- Pentru a da gres trebuie exercitiu… si eu ma simt foarte bine antrenat.

- Razbunarea nu-mi aduce satisfactii, insa indiferenta mea ti-o daruiesc cu multa dragostea. De ce sa plang atunci cand pot sa rad?

- Sper sa ca stii ca inca se mai vad ranile pe care mi le-ai lasat odata cu plecarea ta.

- Trec peste tot si toate cu un zambet, dar peste despartirea noastra nu pot sa trec decat plangand.

- Trenul a plecat si se scurge pe sine… adio iubire, dar ramai cu mine!

- Tu ai fost doar o lectie pe care a trebuit sa o invat, acum este timpul sa invat si altceva!

- Un zambet inseamna fericire, dar o lacrima nu inseamna neaparat durere. Poti plange cand esti fericit, dar nu poti zambi cand inima iti plange.