| runawaygirl a întrebat:

vreau si eu sa stiu ceva legat de pierceuri... Daca imi fac o gaura in helix si imi pune cercel medicinal, dupa ce se vindeca rana pot sa imi pun ce fel de pierce vreau eu, cum ar fi http://www.google.ro/......tp?/imgres r:4, s:0 sau http://www.google.ro/......tp?/imgres r:3, s:0

intreb asta, pentru ca am vazut ca pierceurile astea se pun imediat ce faci gaura. si sunt putin in ceata.

Răspuns Câştigător
| Nolkyz a răspuns:

Da, poti sa iti pui ce fel de cercel vrei tu.

2 răspunsuri:
| Snowy a răspuns:

Piercing sau body piercing (termen preluat din limba engleză, „to pierce" semnifică „a perfora") reprezintă găurirea unor părţi superficiale ale corpului uman cu scopul de a introduce obiecte din metal, os animal, pietre preţioase sau alte materiale, cu scop decorativ sau ca şi ritual. Ar fi bine sa te informezi inainte de ati pune un percing. Ai grija la cine apelezi pentru piericing. In opinia mea nu are sens sa iti piercing sau bijuterii in piele. Se poate infecta locul respectiv si dupa o perioadata de timp se poate infecta grav.

| runawaygirl explică (pentru Snowy):

Am de gand sa imi pun intr-o clinica...