| x2gk9r a întrebat:

Salut…vreau un sfat ca simt ca nu mai pot.
Ieri am intarziat la practica, am ajuns pe 8:30 pentru ca am asteptat o prietena asa ca pentru chestia asta o sunat dira pe parintii nostri, pe ai meii si ai prietenei mele ca suntem absenti 6 ore si ca etc…ADICA PENTRU CE? CA AM INTARZIAT SI CA CICA FUMAM! (DIN CAUZA FUMATULUI AI NOSTRI AU INCEPUT SA SE ENERVEZE) IN FINE…
SI CE SA CREZI, CAND S-A CERTAT TATAL PRIETENEII MELE CU EA PUR SI SIMPLU NE-A MAI DAT O SANSA CAND STIAM CA NU AM GRESIT SI AM AUZIT-O CUM O PLANS CA O ZIS CA MERGE LA INSPECTORUL SCOLAR….
Cand am ajuns acasa am vb cu mama, era nervoasa si tot tinea una ca cica DIRA ARE DREPTATE DESI NU ERA ASA si din cauza nervilor am inceput sa plang si sa le spun cum se comporta cu noi. De atunci si-a schimbat decizia, mi-a zis dira din ce am auzit ca cica ma intoarce pe DOS, ADICA?
Mi-e rusine amu ca am plans in fata alor mei dar de ce sa imi fie?
Un sfat?
Daca am gresit si poate nu imi dau seama sa imi ziceti va rog frumos

2 răspunsuri:
| mODIN a răspuns:

"Ieri am intarziat la practica, am ajuns pe 8:30 pentru ca am asteptat o prietena"

Ce justificare mai e si asta? rolling on the floor Nu pot sa inteleg cum functioneaza mintea cuiva care stie ca intarzie si asteapta dupa altcineva. Nu vorbim de 2-3 minute, ci de jumatate de ora. Ai ales sa intarzii ca te-a durut la banana si acum ai vazut ca sunt consecinte, diriga ta te-a tras la raspundere. Mi se pare perfect cinstit...

| x2gk9r explică (pentru mODIN):

Mi-am asumat asta imi recunosc greseala ba din contra am sunat o pe mama sa vb cu ea
Dar ti se pare ok ca de fiecare data orice faci sa faca misto sau sa isi bata joc? Adica cand lucrez...
Cand m-a facut pe dos nu i nimic?(