| x2gk9r a întrebat:

Salut…Vreau un sfat daca se poate nu sunt ok…
Acuma o saptamana am facut un trend pe tiktok cu niste colege totul bine si frumos, ieri mi-a spus o colega ca cica iubitul ei o avut treaba cu mine adica o zis:
‘CINE-I ASTA’?
Ea:un coleg
E CU TINE IN LICEU?
EAbig grinA
EA: Sta mai mult intre fete e asa mai ca fetele, e gay(o spus asa sa nu aiba treaba mea).
Dupa mi-a zis ca asa o facut si cu un prieten de al ei, l-o tras de urechi si cica o cazut in genunchi.
Daca avea treaba mea mai ales ca ieri venisere dupa ea in fata scolii dar nu m-o vazut, zisera ea, imi zicea nu? (mi-a zis ca-i zice ca sunt varul ei si nu il lasa).
Un sfat?
Pareri? Ma simt nelinistit si speriat.

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ai o atitudine de fricos, si fata am inteles mai sus, ca i-a zis acelui iubit agresiv si badaran, faptul ca tu esti fatalau
Nu ti-a facut nimic, asa ca nu ai de ce sa te temi.
Insa unii baieti si chiar barbati sunt furiosi cand cineva se da (sau cel putin asa inteleg gresit de cele mai multe ori) la iubita lor.
Iti faci griji degeaba.
Pe viitor nu te mai afisa asa cu fete decat daca stii ca sunt singure sau nu au astfel de iubiti batausi!

| dullcat a răspuns:

Buna.Observ ca inca te lasi afectat de orice interactiune cat se poate de insignifianta. Ignora si atat! Fa ceva pentru tine, pentru binele tau care sa-ti readuca increderea de sine fiindca e nasol rau.Esti mult prea obsedat de tot ce se spune in jur despre tine, orice vorba inutila care nici macar nu iti este adresata direct.Nu e sanatos deloc! Accepta ca asa se intampla intr-o societate, lumea va vorbi de bine, de rau sau neutru.Numai de tine depinde cum reactionezi.

| x2gk9r explică (pentru dullcat):

Nu e vb ca vb de mine nu ma intere
dar ce sa fac daca dau fata in fata cu iubitul ei?

| x2gk9r explică (pentru dullcat):

Pentru ca am auzit ce o patit ala din greseala ca o aparut la ea in story…

| dullcat a răspuns (pentru x2gk9r):

Ce a patit? De-acum nu mai iesi din casa deoarece poti da peste cutare care are probleme cu nervii si stima de sine? Fii serios.