| Maradona75 a întrebat:

Salut.Zilnic văd numai rautate peste tot. Oameni rad de cei mai slabi ca ei,vad asta in jurul meu,te vorbesc pe la spate,te judeca dupa felul cum te imbraci/arati,sunt impertinenti mai exact nu au sentimente.Ce e mai rau,e ca si eu incep sa fiu asa, pana la urma boala asta prinde si cel mai pur om.Pana la urma, e mai bine asa.Tratam cu aceias moneda si multa indiferenta la pachet. Daca ei sunt rai, eu de ce sa fiu bun cu ei?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Merita tratati in acelasi hal ca sa nu faca misto de tine, copii astia nu au multa minte dar cand cresc se mai schimba in afara de faptul ca o sa le tipe copiilor.

| GYGYLATINO a răspuns:

Asa e lumea in ziua de azi foarte putini sunt buni la suflet te ajuta de exemplu noi aici pe TPU avem sufletul bun sa dam sfaturi celor ce pun intrebari si au nevoie de raspuns ca noi ar trebui sa fie toti dar sunt toti.

| marian5693 a răspuns:

E mai usor sa fii rau cand vrei sa fii bun si n-ai cu cine.

| Alexutzu61 a răspuns:

In general lumea este rea in ziua de azi... eu zic sa te obisnuiesti, dar sa nu fii ca ei. da-le un exemplu happy

| rolynight a răspuns:

Asta este cam pretutindeni, nu doar prin randul copiilor, faza e cand esti discriminat, ca aceste lucruri sunt sinonime cu acest termen, trebuie sa nu asculti, toate aceste rautati absoarbe sentimentalismul ce au oamenii( de la logica stiu ca oamenii sunt fiinte sentimentale, si daca nu ai sentimente, dupa definitie, esti de nivelul animalelor de la zoo).In legatura cu " toata lumea judeca toata lumea", prejudecatile nu trebuiesc bagate in seama, caci, oamenii ori sunt atat de " imbecili" ca nu au pur si simplu ce sa faca, sau sunt gelosi pe tine, la fel si cu chestia cu "capra vecinului". Problema este ca multi oamenii nu au empatie si trateaza lucurile cu indiferenta, cum spui tu.
In legatura cu ultima ta intrebare, multi oameni cer bunatate in schimbul raului ce au efectuat, cu acei oameni chiar nu ai ce sa la faci.