| Keathus a întrebat:

Salutare.
Am 18 ani si nu am avut niciodata o prietena si nici nu vreau momentan sa am una.De ce? Pentru ca simt ca este o responsabilitate prea mare pentru mine pentru ca nu sunt inca pregatit.Toti colegii mei din clasa, subliniez toti, au o prietena si rad de mine pentru ca eu nu am.Oricum nu simt nimic atunci cand ei rad de mine.O fata nu e oricine.Ea este una dintre cele mai frumoase, cele mai speciale si cele mai importante fiinte din univers. Simt ca nu merit nicio fata.

Deci sunt normal sau nu? Aveti sfaturi sa imi dati?

PS: Nu glumesc, asa sunt eu si asta este ceea ce cred eu. Va rog fara comentarii rautacioase sau jigniri.

Răspuns Câştigător
| わたなべ久美子 a răspuns:

Crede-ma, orice baiat merita o fata si viitoarea ta prietena va fi foarte norocoasa sa aiba un prieten care gandeste atat de frumos despre fete happy.Eu cred ca esti normal. O zi buna! :*

7 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Poate ca n-ai cunoscut fata de care sa te indragostesti, inca.Nu e vremea trecuta, e ok asta.Nu am sfaturi pentru normalitate, numai bine.happy

| ElenaSA a răspuns:

Pai aici e vorba si despre increderea in tine.Un lucru este bun din tot ce spui, aprecizi femeia. Poate ca nu ai sentimente pentru o fata anume.Cand vor aparea ai nevoie de putin curaj.Stai linistit, nu e nimic anormal.

| greyhound a răspuns:

Te si subestimezi si mai si supraapreciezi femeia. Ar trebui sa cobori femeile de pe piedestalul pe care le-ai urcat sa vezi ca sunt departe de a fi perfecte.
Sa nu ajungi un "forever alone", mai dai si in depresie pe urma si n-ar vrea nimeni asta.
Femeilor le plac tipii increzatori, asa ca fii cu tupeu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ai intalnit fata potrivita, asta e. O sa apara ea candva.
Totusi, te apreciez pentru faptul ca nu iti faci o iubita doar "de ochii lumii", adica fara sa fii indragostit de ea, cum fac multi baietihappy. Sunt putini baieti ca tine, din pacate.
In fine, eu consider ca esti normal.
Totusi, de ce consideri ca nu meriti nicio fata? Din contra, datorita faptului ca nu iti place sa ai o relatie de dragul de a avea una, multe fete si-ar dori un prieten ca tine.happy
Trebuie doar sa ai incredere in tine si sa nu te subapreciezi in fata unei fete, dar nici sa nu te supraevaluezi.
Nu toate fetele sunt asa cum le-ai descris tuwinking Asa cum nu toti baietii sunt ca tine.
Eu consider ca esti normal, doar ca trebuie sa "lucrezi" putin mai mult la increderea in tine.
Bafta!

| Satango a răspuns:

Buna!
Cand te gandesti la o fata, simti ca ai putea sa o iubesti? Nu cumva te atrage sexul masculin? Nu glumesc. Dar poate asa esti tu.
O zi buna!

| asdfcffcvgvv123 a răspuns:

Imi place cum consideri tu fetele. Cred ca esti normal. Adica poate pana acum nu te-ai indragostit cu adevarat...

| SarcasmBoy a răspuns:

Sunt altii care au 23 de ani ca mine si nu au ..asa ca nu ar trebui sa te preocupe acest aspect.Nu ii mai baga in seama si iti vezi de ale tale, o sa vina si acea fata pentru tine.