| Mihai212 a întrebat:

Salutare.Am o prietena si acea prietena ma vorbeste pe la spate. Daca ma comport si eu asa cum se comporta ea, vine cu maicasa la scoala si baga de la ea tot felul de abureli, care nu au avut loc. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Daca se poarta asa, nu o poti numii prietena. Apoi, incearca sa nu bagi in seama barfa ei, pentru ca cu cat va vedea ca te deranjeaza mai rau, cu atat va continua. Arata-i ca, chiar daca observi ca esti barfita, nu te intereseaza, si astfel se vor plictisii. Incearca sa nu o enervezi prea des, sau sa petreci prea mult timp cu ea, ca sa nu-i dai si mai multe subiecte de barfa.
Succes!

1 răspuns:
| CdC a răspuns:

In primul rand aia nu ii prietena ta, in al doilea rand no baga in seama, cine o sa o asculte sunt niste idioti cine nu o sa ii poti numi prieteni. E simplu.