| 4l3xander a întrebat:

Salutare...banuiesc ca toti ati auzit de mult controversata "lege a educatiei nationale" si as avea si eu o intrebare : Am auzit ca a trecut si de Camera Deputatiilor (din pacate) si ca sa intre in vigoare (ceea ce sper ca nu se va intampla) de ce institutie mai trebuie sa treaca? :-s

1 răspuns:
| alexgogo a răspuns:

De institutia prezidentiala, trebuie aprobarea presedintelui. a, si mai trebuie sa fie constitutionala, adica sa fie declarata asa de catre instanta competenta