| AmY_1965 a întrebat:

cine stie ce sa fac ca sa ma ingras? sunt cam slabutsa! plz help, funda+vot!

2 răspunsuri:
| angela111 a răspuns:

In primul rand cati ani ai? Metabolismul este diferent de la o varsta la alta. Daca esti pana in 20 de ani ar trebui sa nu iti faci griji. Multe se chinuie sa slabeasca. Nu face prostia sa iti dereglezi metabolismul cu nu stiu ce diete pentru a te ingrasa.( Am trecut prin asa ceva si stiu ce spun!) Mai tarziu ai sa plangi. Totusi poate ar trebui sa iti faci un control la sange pentru glanda tiroida. Este un test simplu la sange care iti masoara nivelul hormonal. Se numeste TSH. Daca ai nivelul ridicat al hormonilor asta ar fi raspunsul la problema de ce esti slabuta. Cum am mai zis...depinde de ce varsta ai.Totusi daca decizi sa consulti un doctor ( endocrinolog ) el iti va explica cel mai bine. Sper ca ti-am fost de ajutor. Totusi ar fi bine sa detaliezi mai bine intrebarea ca sa poti primi raspunsuri. Succes!

| andreea_9684 a răspuns:

Manca multe dulci nu mai face sport si mananca mult si des funda te rog