| Baiattt a întrebat:

Salutare. Cum vorbiti cu o fata daca nu aveti un trecut promitor adica nu prea ati fost la petreceri, excursii, discoteci etc doar uneori si nu prea ati vorbit cu fetele deloc in trecut si acum tu vrei sa te schimbi adica sa mergi peste tot si sa vorbesti cu fete sa le inviti in oras etc.

Si la intalnire ce ii spui fetei daca nu ai un trecut grozav adica nu prea ai ce sa ii povestesti? ca ea tot o sa spuna dar tu? Ca am inteles ca daca fata e timida tu trebuie sa incepi o discutie ce ai facut in trecut sau ceva si atunci o sa inceapa sa zica si ea si atunci o sa fie o discutie interesanta.

Dar daca tu nu prea ai ce sa ii spui.

Ceva idei?!

1 răspuns:
| LoVeRainbowAnDmUsic a răspuns:

Pai in primul rand ca o fata sa te bage in seama trebuie sa arati bine, sa nu te increzi in tine si sa fii putin sensibil! Daca o inviti in oras si ea este timida o intrebi care sunt lucrurile care ii plac.adica muzica preferata daca are un hobby ce fel de mancare i place, cu cine se intlege cu cine nu.in acest timp u o cunosti mai bine si poti vedea si daca aveti ceva in comun. Evident intreab-o carei culoare ei preferata sa stii ca daca ii cumperi un cadou sa ii si placa^^.Nu fii smecher cu ea, pentru ca fetelor nu le plac tipi grosolani si care se incred prea mult in ei.ci tipii in care poate sa aiba incredere cei cu care se simt in siguranta.cei cu care pot conta oricand...Cand va vedeti (eventual) a doua zii intreab-o ce mai face, daca e bine, ce a facut in ziua respectiva.Fii atenta cu ea.va observa.Mereu cand te duci la petreceri nu sta singur.stai cu prietenii aranjeazate.si incearca sa cuceresti o fata zambindui sai punandui porecle dragute(Pisi). Daca vrei sa cuceresti o fata poti sa-i spui ca are ochi frumosi,un zambet frumos, sau ca iti place parul ei, eventual ca e mai frumoasa ca sora sa.nicioda sa nu-i zici ca iti place o anumita zona a corpului e va crede ca esti un (nu comentez).nu-i va place. Sper ca team putut ajuta!