| Braharu_Anton_2003 a întrebat:

Salutare! De exact 1 lună de zile sufăr de derealizare. Voiam să știu dacă este cineva care a trecut prin așa ceva (derealizare/depersonalizare) și ar dori să povestească cum a început să se manifeste și cum a trecut peste. M-ar ajuta mult.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista asa boli, astea sunt simptome inventate de oamni, fara sa aiba habar ce se intampla cu ei.
Mergi la medic sa te consulte si iti va spune medicul care este problema ta.
Ia si bautura sau medicatia/drogurile pe care le consumi, sa le arati medicului.

| Braharu_Anton_2003 explică (pentru Violleta2022):

Nu am consumat în viața mea niciun drog, nu am fumat niciodată, iar de băut cred că într-un an maxim 5 beri din acele cu 2, 5% alchool am băut. Nu are vreo legătură cu condiția mea (scuze pentru cacofonie), care a fost declanșată de o acumulare masivă de stres și îngrijorare constantă (cu privire la sănătatea mea, întrucât am avut gripă și de fel, sunt mai ipohondru). Iar de atunci sufăr de o tulburare psihică, nu este o boală imaginară.