| Roro142 a întrebat:

Salutare,deci prietena mea a terminat clasa a 12, și luna aceasta i-a venit cupon pentru pensia de urmaș? E posibil sa o mai ia? Gen știu că odată ce termini școala nu mai primești.

1 răspuns:
| StoicAnalysis a răspuns:

O mai ia luna asta. Daca insa se decide sa urmeze si o alta forma de invatamant acreditata de stat, va primi pensia de urmas in continuare pana la varsta de 26 de ani, doar daca va continua sa studieze pana la acei ani.